Трамп розкритикував Путіна: Reuters отримала нові деталі телефонної розмови
Під час телефонної розмови між американським президентом Дональдом Трампом і російським лідером Володимиром Путіним пролунала критика з уст першого щодо договору про ядерне озброєння.
Про це пише інформаційна агенція Reuters з посиланням на власні джерела в адміністрації американського президента та колишнього чиновника, знайомого зі змістом телефонної розмови.
Зазначається, коли під час розмови Путін підняв питання про можливе продовження договору від 2010 року, відомого як СНО-III або "Новий старт", Трамп зробив паузу і звернувся до своїх помічників з питанням, що це взагалі за договір.
У підсумку Трамп заявив Путіну, що договір був однією з невдалих угод, яку уклала адміністрація попереднього президента Барака Обами, та зазначив, що ця угода є вигідною лише для Росії.
Зауважимо, що Білий дім відмовився від коментарів щодо події та заявив, що все є у офіційному повідомленні, яке було опубліковано за підсумками телефонної розмови між Путіним і Трампом.
Щоправда, як зазначає ресурс, там взагалі не йдеться про обговорення нового договору про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь.
Також наголошується, під час передвиборних дебатів в 2016 році Трамп заявляв, що Росія "перехитрила" Сполучені Штати з договором. Зокрема, тоді нинішній американський президент називав неправильним те, що договір дозволяв Росії продовжувати виробляти ядерні боєголовки, в той час як Сполученим Штатам – ні.
Держсекретар Рекс Тіллерсон своєю чергою під час слухань у сенаті, де обговорювалася його кандидатура на цю посаду, заявляв, що підтримує договір СНО. За його словами, для Сполучених Штатів важливо "залишатися у співпраці з Росією, залучити її до відповідальності за зобов'язаннями, прийнятими в рамках нового договору СНО, а також забезпечити виконання договору з нашого боку".
Додамо, що отримати оперативний коментар з боку Кремля агентству Reuters не вдалося.
Як відомо, відповідно до угоди "Новий старт" обидві країни повинні до лютого 2018 року взаємно скоротити кількість розгорнутого стратегічного ядерного озброєння до 1550 одиниць, міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників – до 700 одиниць.
Читайте також: Трамп заявив, що ні про що не домовлявся з Путіним
Нагадаємо, наприкінці січня президенти Дональд Трамп і Володимир Путін провели телефонну розмову.