Травень - один з піків природної активності кліщів
Стрімке потепління спричиняє чи не найбільший пік активності кліщів, тож напередодні вихідних, коли українці вибиратимуться на природу, медики закликають бути обережними.
Людмила Мухарська (перший заступник головного державного санітарного лікаря України): “Не всі кліщі є інфікованими. Є певні види кліщів, які інфікуються інфекційними збудниками. Тому, звичайно, людина наочно не може відрізнити інфікованого кліща від неінфікованого, і ми говоримо про те, що до кожного треба відноситися як до певного ризику щодо передачі інфекційних захворювань”.
Тож, за порадою медиків, убезпечити себе, надавши перевагу в одязі штанам та сорочкам із довгими рукавами. Краще, якщо вони будуть світлого кольору, адже на ньому легше можна буде виявити кліща. Не відмовляйтеся від головного убору та обробки одягу репелентами - хімічними засобами захисту. Будьте уважнішими під час прогулянок та після них при огляді дітей та домашніх улюбленців. Якщо уникнути укусу не вдалося, якнайскоріше зверніться до медичного закладу. Самостійне видалення кліща небезпечне, адже навіть маленький його шматок, що залишився в тілі, є додатковим ризиком інфікування.
Людмила Мухарська (перший заступник головного державного санітарного лікаря України): “Далі людина має спостерігати за своїм станом здоров’я обов’язково. Якщо протягом 3-5 днів підніметься температура, якщо буде такий стан, як при простуді або при грипі - треба звертатись обов’язково за медичною допомогою”.
В Україні зафіксовано 3 інфекційні хвороби, що передаються через укуси кліщів. Минулого року медики зафіксували близько тисячі заражених хворобою Лайма та 9 випадків інфікування кліщовим енцефалітом. Випадків захворювання на найнебезпечнішу Марсельську Гарячку не зафіксовано.