Треба не дешевий газ випрошувати, а нарешті модернізувати країну, - Тимошенко

16 вересня 2013, 21:49
Читать новость на русском

Юлія Тимошенко переконана, що лише перехід на ринкові ціни звільнив Україну від газового рабства. На її думку, владі не варто випрошувати дешевший газ.

Про це вона у письмовому вигляді розповіла виданню "Українська правда".

"Я вважаю, що лише перехід на ринкові ціни звільнив нас від газового рабства. І не треба нинішній українській владі так гучно скиглити та кожен рік повзати навколішки перед "Газпромомм, випрошуючи пільгову ціну. Сусідня Польща вже десятки років споживає російський газ за максимальною ринковою ціною і не принижується, не здає свої національні інтереси в обмін на дешевий газ", - написала вона.

Читайте також: Тимошенко запевняє, що ініціатори репресій проти неї втратили значну частину авторитету

На думку опозиціонерки, не треба випрошувати нижчих цін на газ в Росії, краще модернізувати Україну.

"Треба не дешевий газ випрошувати, а нарешті модернізувати країну, технічно оновити українські електростанції, металургійні та хімічні підприємства, які колись майже безкоштовно забрали у держави, повністю реформувати систему теплопостачання, зробити ще багато важливих речей, тільки не принижуватися і не розраховувати на дешевий російський газ", - зазначила вона.

Тимошенко запевнила, що так і збиралася діяти.

"Я саме так і планувала діяти, починаючи з 2010-го року. Я не розраховувала, що Віктор Федорович стане президентом України і почне торгувати національним суверенітетом, флотом та Севастополем задля дешевого газу для підприємств свого оточення", - наголосила вона.

"Ринкова ціна на газ - це жорсткий примус до модернізації країни, який уже давно був потрібен Україні, а як наслідок - повна енергетична незалежність", - додала Тимошенко.

Читайте також: Янукович хотів мене розстріляти, - Тимошенко

Політик переконана, що угоди 2009 року приносять позитивний результат зараз.

"Я вважаю, що скорочення більше ніж удвічі обсягу споживання російського газу за останні три роки, збільшення вдвічі вартості транзиту, організація реверсних поставок природного газу з країн ЄС, початок видобутку сланцевого газу, проектування LNG-терміналу та інші корисні речі - все це позитивні наслідки роботи газових угод, підписаних в 2009-му році", - зазначила вона.

За її словами, якби не "газова угода 2009-го року, Україна ще десятки і десятки років була би газовим "наркоманом" та отримувала б дешевий газ в обмін на безкінечні політичні ультиматуми амбітного сусіда".