Тренд на спорт: інсайти "Олімпійської країни" – наймасштабнішого спортивного івенту літа
Щонайменше 50 тисяч любителів спорту та фізичної активності доєднались до проєкту "Олімпійська країна" у столичному "Урбан-парку" на ВДНГ. Протягом 12 днів, з 24 липня по 4 серпня, у Києві змагались, тренувались, вчились новому та вболівали за українських олімпійців у спеціальній фан-зоні.
Організаторами виступили Міністерство молоді та спорту України за підтримки Офісу Президента України, державна установа "Всеукраїнський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх", "Експоцентр України" (ВДНГ, "Урбан-парк") та Національний олімпійський комітет України, інформує 24 Канал.
Дивіться також Всі медалі України на Олімпійських іграх-2024: відео найкращих моментів у Парижі
Запит на доступний спорт очевидний і масовий
"Олімпійська країна" стала не лише святом спорту, фізичної культури, здорової конкуренції та активного способу життя, а й виразним маркером нового важливого тренду, відмічає Вадим Данильченко, радник Міністра молоді та спорту України з питань розвитку масової фізичної культури та масового спорту.
Під час війни спорт та фізична культура стають для українців рятівною паличкою. Одним фізична активність допомагає почуватись краще та впоратись з труднощами, інших мотивують та надихають на перемогу здобутки українських спортсменів. Особливо потрібно зазначити, наскільки спорт та фізична культура дозволяють швидше соціалізуватись та відновитись після повернення з зони бойових дій до цивільного життя нашим героям,
– каже Вадим Данильченко.
Наймолодшому відвідувачу "Олімпійської країни" не було і року, вік найстаршого зареєстрованого переможця турніру – 78. На захід приходили цілими родинами і кожен знайшов свою спортивну активність.
Для найменших створили "дружній простір" за підтримки ЮНІСЕФ, проводились майстер-класи для розвитку та лекції, працював повноцінний дитячий спортивний табір. Програма різноманітна – від спортивних ігор і квестів до занять з мистецтва та рукоділля – усе, аби посіяти в дітях любов до спорту та здорового способу життя. Особливий акцент зробили на командних іграх, які розвивають комунікативні навички та вміння працювати в команді.
За дві зміни табір відвідали понад 400 дітей, серед них – члени родин ВПО, ветеранів війни та діти з багатодітних сімей.
В олімпійській фан-зоні можна було комфортно переглядати трансляцію Олімпіади-2024 у Парижі, слухати наживо зіркових коментаторів та брати автографи у легенд спорту. Деякі пристрасні вболівальники проводили там дні за днями.
Під час "Олімпійської країни" працювала спеціальна фан-зона для перегляду Олімпіади-2024 / Фото ДУ "Спорт для всіх"
Паралельно на інших локаціях проходили фітнес-заняття з професійними тренерами, активності від "Ігор Нескорених", численні майстер-класи та лекції.
Загалом за 12 днів "Олімпійської країни" було проведено понад 90 повноцінних івентів, об'єднаних спортивною тематикою.
"На змагання приїздили з різних куточків країни"
Особливо популярними стали щоденні турніри. Тематика змагань змінювалась відповідно до програми Олімпійських ігор.
Вдалось сформувати 12 окремих напрямків. Серед них класичні – футбол, баскетбол, настільний теніс, бадмінтон та менш традиційні – стрітбол, флорбол, доджбол, роллерблейдінг.
Усі охочі також могли спробувати свої сили у сучасних олімпійських дисциплінах, таких як брейкінг та скейтбординг, які цього року увійшли до програми Олімпійських ігор у Парижі.
"Олімпійська країна" стала майданчиком для різноманітних активностей та змагань / Фото ДУ "Спорт для всіх"
Прикметно, що завдяки "Олімпійській країні" деякі види спорту вперше в Україні отримали якісний майданчик для повноцінних змагань. Насамперед йдеться про вуличний спорт, який набуває масової популярності серед молоді – наприклад, трюкінг з самокатом.
Учасники з'їжджались із різних куточків країни. Люди ніби чекали слушної нагоди, розповідає співорганізатор, керівник ДУ "Спорт для всіх" та проєкту Президента України Володимира Зеленського "Активні парки" Андрій Ребрина.
За роки повномасштабного вторгнення масові спортивні події, особливо для вуличного спорту, практично не проводились. Спільнота скучила за змаганнями,
– наголошує він.
"Турнір ветеранів – один з найпопулярніших заходів"
Особливу увагу на "Олімпійській країні" приділили українським військовим. Для них обладнали сучасний інклюзивний спортивний простір. Тут ветерани могли пограти у баскетбол чи настільний теніс. Програма була розроблена з урахуванням специфіки фізичної підготовки військових та включала вправи на витривалість, силу та координацію.
Турніри за участю ветеранів на колісних кріслах традиційно привертали увагу великої кількості глядачів.
Люди приходили не лише повболівати, а й висловити свою повагу воїнам, які боронили нашу державу,
– ділиться враженнями Вадим Данильченко, радник Міністра молоді та спорту України.
Масштаб та стислі строки стали викликом для команди "Олімпійської країни". Втім, організаторам вдалось оперативно об'єднати навколо проєкту кілька десятків громадських організацій, окремих команд, бізнесів та лідерів думок.
"У нас було усього три тижні на підготовку, але результат перевершив очікування", – Андрій Ребрина, ДУ "Спорт для всіх"
Уже першого дня стало зрозуміло, що ідея "Олімпійської країни" знайшла свою аудиторію. Співорганізатор добре пам'ятає той момент.
Я зрозумів, що все вдалось, коли з родиною простояв 20 хвилин у черзі. Людей було так багато, що складно було буквально знайти місце, аби стати,
– каже Ребрина.
Вадим Данильченко, радник Міністра молоді та спорту України, вважає, що у такий спосіб "фізична культура та спорт в черговий раз продемонстрували, що є фундаментом, здатним об'єднати націю, дозволити нам пережити труднощі". Саме тому сьогодні, під час війни, фізична культура та спорт мають культивуватись і підтримуватись, наполягає Данильченко.
"Адже вони дають нам можливість відпочити та відновитись, переживаючи дивовижний стан гри", – наголошує він.
Організатори "Олімпійської країни" прагнули популяризувати фізкультурно-спортивний рух та здоровий спосіб життя. Андрій Ребрина вбачає тут ще один важливий напрямок.
Саме масовий спорт, на мою думку, має стати фундаментом для селекції у спорт вищих досягнень,
– каже Ребрина.
Тож хто зна, можливо, хтось із майбутніх українських зірок світового спорту цього року здобув свою першу перемогу, що надихає, саме на "Олімпійській країні" у Києві.