У Європі будують перший у світі "енергетичний острів": що це таке та як працюватиме

30 жовтня 2024, 11:27
Читать новость на русском

Джерело:

Interesting Engineering

У Бельгії спроєктували перший у світі штучний "енергетичний острів", названий на честь принцеси Єлизавети. Він дозволить генерувати великі обсяги електроенергії у Північному морі.

Розробником технології стала компанія Elia Transmission Belgium. Про це пише портал Interesting Engineering.

Цікаво Найбільша у світі вітрова електростанція під загрозою: що трапилось

Як виглядає "енергетичний острів"

Метою проєкту "Острів принцеси Єлизавети" є зменшення залежності Бельгії від викопного палива та прискорення переходу на відновлювальні джерела енергії. Установка доставлятиме великі обсяги електроенергії з Північного моря на материк. Мова йде про 3,5 гігавата електроенергії, які зможуть забезпечити енергією до 3 мільйонів будинків в країні.

Будівництво острова планують завершити у 2027 році. Будівництво відбувається за 45 кілометрів від бельгійського узбережжя. Він стане першим у світі штучним енергетичним островом, на якому буде розміщено як інфраструктуру постійного струму високої напруги, так і інфраструктуру змінного струму.


Фундамент "Острова принцеси Єлизавети" у Північному морі / Фото Elia Group

Високовольтна інфраструктура, встановлена на острові, об'єднає експортні кабелі вітряних електростанцій, а також слугуватиме вузлом для майбутніх з'єднувальних ліній, які зв'яжуть Бельгію з Великою Британією та іншими країнами.

Проєкт "Острова принцеси Єлизавети" є наріжним каменем для зміцнення енергетичної безпеки і незалежності Бельгії та Європи. Ця ініціатива не тільки зміцнює енергетичну інфраструктуру Бельгії, а й сприяє життєво важливим взаємозв'язкам із сусідніми країнами, тим самим сприяючи розширенню регіонального співробітництва,
– заявив віцепрезидент Європейського інвестиційного банку Роберт де Гроот.

Технологія дозволить також здійснювати обмін електроенергією між Бельгією та її сусідами, які будуть підключені до морських вітрових станцій у Північному морі.