Ісландія отримує енергію з-під льоду: вона забезпечує 70% країни

10 жовтня 2024, 18:24
Читать новость на русском

Джерело:

ECOticias

Вчені зі всього світу працюють над тим, щоб знайти екологічне джерело енергії. Одній країні вдалося знайти таке, яке забезпечує її потреби на 70%.

Геотермальна енергія активно використовується в Ісландії для забезпечення будинків, промислових об'єктів та туристичних місць. Водночас у такої енергії є плюси та мінуси.

Дивіться також Три тонни "зеленої" енергії на день: інноваційний проєкт обіцяє змінити майбутнє енергетики

70% енергії Ісландія отримує з геотермальних джерел

Понад 70% енергії країна отримує з геотермальних джерел, що суттєво знижує залежність від імпорту викопного палива і щорічно заощаджує близько 3,5% ВВП, при населенні менше 400 000 осіб.

Перехід Ісландії до відновлюваних джерел розпочався майже 100 років тому завдяки особливостям її геологічного ландшафту. В 1990-х роках розпочався масштабний проєкт буріння геотермальних свердловин, з глибиною деяких понад 4500 метрів.

П'ять геотермальних електростанцій виробляють чверть електроенергії країни, а 90% будинків обігріваються коштом цієї енергії.

З якими проблемами зіштовхнулась Ісландія

Ісландія стикається з проблемами, пов'язаними зі зростанням населення, кліматичними змінами та підвищенням споживання енергії. Близько 60% енергії використовується для гарячої води, і зростання попиту може призвести до дефіциту.

Щоб задовольнити майбутні потреби, комунальні служби мають подвоїти виробництво геотермальної енергії до 2060 року. Це вимагатиме значного фінансування та часу — до 4 років для запуску нових об'єктів.

Хоча проблеми з пошуком нових джерел викликають суперечки, досвід Ісландії у відновлюваній енергетиці дає надію на успішне вирішення шляхом подальших досліджень та інвестицій.