Через відкриття корейських вчених натрієві батареї можуть стати найпопулярнішими у світі

14 жовтня 2024, 18:18
Читать новость на русском

Джерело:

Interesting Engineering

Корейські вчені винайшли спосіб набагато швидше створювати анодні матеріали для натрій-іонних акумуляторів. Це може спричинити серйозне підвищення популярності цих батарей.

Нова технологія індукційного нагріву за допомогою мікрохвиль дає змогу швидко та легко приготувати тверде вугілля. А це дозволяє виготовляти аноди для натрієвих акумуляторів, пише Interesting Engineering

Цікаво "Вітрові крила" можуть генерувати на 75% дешевшу електроенергію, ніж ВЕС

Що передбачає нова технологія

Вчені з науково-дослідного центру наногібридних технологій Корейського науково-дослідного інституту електротехнологій, винайшли технологію, котра дозволяє за 30 секунд виготовити тверді вуглецеві аноди для натрій-іонних акумуляторів з використанням мікрохвильового індукційного нагріву.

Спершу дослідники створили плівки шляхом змішування полімерів з невеликою кількістю високопровідних нанотрубок. Опісля до цих плівок застосували мікрохвильове магнітне поле. Таким чином їх вдалося розігріти до 1 400 градусів Цельсія всього за 30 секунд. Це дозволило створити аноди для натрій-іонних акумуляторів. До останніх все більше зростає інтерес через те, що літій-іонні акумулятори часто є небезпечними.

Ба більше, карбонізація анодів часто є дороговартісним процесом. Натомість виготовлення анодів з твердого вугілля суттєво спрощує цей процес. Таким чином у Південній Кореї можуть суттєво збільшити виробництво натрієвих акумуляторів і вони можуть повноцінно замінити традиційні літій-іонні.

Маленькі зміни можуть мати велике значення. Цей принцип надзвичайно важливий для "МакДональдз", тож його дотримуються постійно та послідовно. Ресторани мережі навіть запровадили часткову відмову від використання пластикових кришок для стаканів. Ініціатива, спрямована на захист довкілля, зможе зменшити використання пластику ще на 8,5 тонн на рік.