Сонцезахисні окуляри з відходів: ініціатива з переробки на Тайвані набирає обертів

6 вересня 2024, 11:14
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

Виробництво та використання пластику неприємно вражає своїми масштабами. Тому переробка пластикових відходів є важливою в наш час. На Тайвані зараз працює ціла майстерня з виготовлення нових матеріалів з відходів.

У столиці Тайваню, в місті Тайбей, працює майстерня Trash Kitchen ("Сміттєва кухня"), яка займається переробкою пластикових відходів. Зокрема з них виготовляють сонцезахисні окуляри.

Цікаво В 1 000 разів ефективніше за звичайну: вчені представили першу у світі "водневу сонячну" панель

Як працює "Сміттєва кухня"

Насамперед компанія пропонує кожному охочому особисто взяти участь у переробці пластикових відходів, аби побачити цей процес і зрозуміти, чому переробка є не тільки важливою, але й цікавою. Як варіант, тайванцям пропонують долучитися до виготовлення екологічних сонцезахисних окулярів. Цей процес займає близько двох годин.

Що ми намагаємося показати на "Сміттєвій кухні" – це дати можливість побачити, відчути та доторкнутися на кілька хвилин, показати, як цей процес може працювати без вторинного забруднення. І ви можете створити щось цінне прямо перед вами, а не проходити через цю інфраструктуру переробки, що насправді ніколи й не відбувається,
– розповідає засновник майстерні 46-річний Артур Хуанг. 

Така ініціатива набирає особливої популярності серед молоді.

Крім того, компанія виробляє  з пластику та органічних відходів плитку, цеглу, вішаки та інші предмети щоденної потреби. Для цього використовують "miniTrashpresso" – машину з функціями подрібнення, пом’якшення та кування, яку у 2017 році розробила місцева компанія.

Ми намагаємося показати вам, що повторне використання економить багато вуглецевих викидів, тому що ми вимірюємо електроенергію тут, ми вимірюємо якість повітря тут. А ще, знаєте, кожна пара, скажімо, сонцезахисних окулярів, яку ми виготовляємо в цьому процесі, зменшує викиди вуглецю приблизно на 400 грамів,
– пояснює Хуанг.


Сонцезахисні окуляри з переробленого пластику / Фото з інстаграму Thash Kitchen

Загалом Тайваню, який використовує цілісну систему сортування сміття, у перспективі можна переробляти 50% відходів різного типу. Наприклад, у 2023 році в країні виробили 11,58 мільйона тонн відходів, з яких 6,27 мільйона – те, яке можна переробляти.