Не тільки генерують енергію: вітрякам знайшли ще одне неочікуване застосування

20 листопада 2024, 18:26
Читать новость на русском

У Нідерландах провели незвичний експеримент. Там вдалося об'єднати вітряні турбіни та ферму з вирощування морських водоростей.

Таким чином цей проєкт став першою в світі фермою з вирощування морських водоростей промислового масштабу на морській вітряній електростанції. Про це пише 24 Канал з посиланням на North Sea Farmers.

Цікаво У США запрацює перша установка, яка генеруватиме енергію з хвиль: як це можливо

Як працюватиме симбіоз ферми і вітряка

Ферма розташована між вітряними турбінами, приблизно за 18 кілометрів від узбережжя Схевенінгена. Її площа становить 5 гектарів, і вона спрямована на вдосконалення технологій вирощування морських водоростей, а також на вивчення їхнього потенціалу для поглинання вуглекислого газу.

Протягом першого року очікується виробництво щонайменше 6 000 кілограмів морських водоростей. Цю сировину можуть використовувати для виготовлення різноманітної продукції, зокрема одягу, харчових продуктів і товарів для здоров’я. У NSF сподіваються, що цей проєкт стане прикладом для створення подібних ферм у відкритих морях по всьому світу.

Фелікс Лайнеманн, керівник відділу аквакультури та морського просторового планування Європейської комісії, підкреслив, що вирощування морських водоростей у відкритому морі може сприяти досягненню цілей ЄС із декарбонізації, збереження біорізноманіття, відновлення екосистем і розвитку екологічних послуг.

Керівний директор NSF Іф Брауерс зазначив, що якщо такі ферми будуть розташовуватися на всій площі морських вітряних електростанцій, яка до 2040 року може сягнути 1 мільйона гектарів, це дозволить щорічно вловлювати мільйони тонн CO2.

Фінансування проєкту Наукові дослідження та запуск ферми на вітряній електростанції фінансуються фондом Right Now Climate Fund компанії Amazon. На створення ферми North Sea Farm 1 та рік досліджень було виділено 1,5 мільйона євро. Цей проєкт є важливим кроком у поєднанні відновлюваних джерел енергії та інноваційних рішень для розвитку сталого виробництва.

Турбота про екологію – є важливою частиною корпоративних цінностей "МакДональдз". Відтак у березні 2024 року компанія анонсувала відмову від пластикових столових приборів та їх поступову заміну більш екологічними. Це дасть змогу зменшити використання пластику аж на 40 тонн щорічно!