Третина українців потребує допомоги психіатра, – експерт МОЗу

15 жовтня 2013, 19:03
Читать новость на русском

Джерело:

censor.net.ua

За словами головного позаштатного психіатра Міністерства охорони здоров'я України Ірини Пінчук, у сучасному розумінні поняття "психічне здоров'я" допомоги фахівця потребує кожен третій українець.

"Це дані епідеміологічного дослідження, які є в багатьох наукових статтях. Раніше вважали, що психічний розлад - це наявність якихось клінічних симптомів психічного розладу. На сьогоднішній день ситуація інша. ВООЗ надає поняттю "психічне здоров'я" не тільки наявність самого захворювання. Це рівень функціонування людини, рівень її інтеграції в суспільство і якість життя людини. Тобто, фізичний, психічний і соціальний добробут людини", - розповіла Ірина Пінчук на брифінгу в МОЗ, повідомляє УНІАН.

Дивіться також: Склеп для ескулапа: Якою є медична реформа в дії?

Психіатр розповіла, що за 5 років кількість вперше виявлених випадків психічних розладів зменшилась на 4%. Однак це, за словами Пінчук, ще не говорить про зменшення кількості людей з проблемами - просто вони рідше звертаються до лікарів.

Якщо брати в цілому - фізичне, психічне, соціальне благополуччя - то кожна третя людина в Україні потребує психіатричної допомоги. Тільки 25% людей з важкими психічними розладами звертаються до лікарів - психіатрів, а інші 75% - де? Мабуть, вони звертаються і в соматичні мережі, і до неврологів, і до терапевтів. Деякі взагалі не звертаються до лікарів, а вирішують свої проблеми іншим шляхом, - підсумувала психіатр.

Вона пояснила також, що сьогодні людину можна інтегрувати в суспільне життя, навіть якщо в неї є клінічні прояви - до прикладу "голоси".