У 2010 р. держборг всіх країн світу перевищив 40 трлн. доларів
З початку року загальний державний борг всіх країн світу підвищився на 11% і перевищив 40 трлн. дол. Таким чином, загальна заборгованість усіх держав досягла 68% від світового ВВП.
Цікаво, що найбільш динамічно світ нарощував борги протягом останніх кількох років. Так, для того, щоб пройти шлях від 30 до 40 трлн., знадобилося усього 2 роки і 10 місяців. Згідно з даними центру The Economist Intelligence Unit, найбільш "закредитованими" в сучасному світі є США, Японія, Канада та держави Єврозони. Щоправда, стереотип про те, що найбільше живуть в борг американці, насправді не відповідає дійсності.
Найбільший боржник у світі - Японія, її борги перевищують 10 трлн. дол. - майже 200% ВВП країни. Сполучені Штати - на другому місці - $9 трлн. Але оскільки обсяг економіки США більший ніж Японії, американські борги складають 61% ВВП. Далі в рейтингу ідуть Німеччина (75% ВВП), Італія (118) і Франція (86).
Хоча розвинені держави мають найбільші борги за обсягом, найшвидше заборгованість збільшується, в основному, в країнах, що розвиваються. Так, з початку 2008 року борг Латвії і Люксембургу зріс в 4 рази, Ботсвани - у 3 рази, Чилі - в 2 рази. Держборг України за цей період виріс удвічі - до 36 млрд. дол.