У гривнях чи доларах: як зберігають заощадження "білі комірці"
Більше половини офісних працівників планують свій бюджет і живуть у відповідності з доходами. Третина інколи залазить у борги. І лише 6% зізналися, що не вміють управляти фінансами.
При цьому заощадження є більш, ніж у половини "білих комірців". Як показало опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, свої гроші українці зберігають у банку, а також вдома у валюті.
Добробут людини залежить не лише від рівня доходів, але й від фінансової грамотності — вміння розпоряджатися грошима й правильно розставляти пріоритети під час планування бюджету. Як показало опитування hh.ua, лише один із восьми "білих комірців" практично ніколи не відчуває матеріальних складнощів. Решта час від часу опиняються у ситуації безгрошів’я. Головною причиною цьому українці вважають низькі зарплати, а також затримки виплат з боку роботодавця, і лише деякі говорять про своє невміння управляти фінансами.
Трохи більше половини опитаних з впевненістю заявили, що завжди планують свій бюджет і живуть за доходами. Ще понад третина офісних працівників, незважаючи на всі спроби грамотно розпоряджатися грошима, інколи мають борги. Лише 6% зізналися, що не вміють рівномірно розподіляти бюджет — спочатку витрачають багато, а наприкінці місяця економлять на всьому. І лише одиниці не рахують грошей і не ведуть облік витрат, адже ніколи не відчувають дефіциту бюджету.
Читайте також: Як інвестувати гроші і не пошитися у дурні
Варто зазначити, що представники сильної статі більш впевнені у своїй здатності управляти фінансами. Серед чоловіків більше тих, хто стверджує, що витрачає гроші з розумом. Відповідно жінки частіше зізнаються, що не вміють планувати витрати, а тому інколи беруть у борг.