У Києві відкрили Гаванський міст
Кияни дочекалися. Не пройшло й 17 років від початку робіт, як перша стадія проекту будівництва Подільського мостового переходу завершена.
"Я перш за все хотів би подякувати нашим будівельникам, які працювали не просто у три зміни, а працювали дуже напружено, відповідально, розуміючи, що вирішення цього питання полегшить життя киянам", - каже прем'єр-міністр України Микола Азаров.
Завдяки мосту шлях зі столичного Подолу до Оболоні скоротиться на 4 кілометри. Щоправда прем’єр не згадав, що міст вже відкривали, хоча і для руху тільки в одному напрямку, у 2007 році. Та знову закрили для киян, у році поточному, коли ним додому з роботи почав їздити вже Президент Віктор Янукович. Тепер ним зможуть користатися і прості смертні.
"От бачите міст, він такий малогабаритний, і видно як ліву сторону ,так і праву сторону. Тобто він не затуляє видимість міста. Він може простояти близько ста років", - каже бригадир-монтажник Сергій Кравчук.
"Конструкції унікальні - це попередньо-напружений бетон, каналоутворюючі посередині, запущені туди пучки арматури, зусилля - 350 тон. І це дозволило набагато зменшити вартість і товщину та вагу конструкції", - каже директор комунальної корпорації "Київавтодор" Георгій Глінський.
Особливу увагу приділили асфальту, гарантують, що триматиметься щонайменше 30 років. Увесь же подільський мостовий перехід, і з мостом через Дніпро, станціями метро та під’їзними шляхами планують завершити до 2014 року. Коштуватиме таке задоволення 9 мільярдів гривень.