У Києві вперше святкували День перкусії

26 березня 2011, 18:12
Читать новость на русском

Віртуози ручної барабанної гри навчали усіх охочих відбивати ритми на африканських барабанах.

“Перкусія - це спосіб життя. Ось, тому що вона тісно пов’язана з способом життя, тобто це прогулянки, танці, вогнища, дівчата, які танцюють. Це завжди добра та позитивна атмосфера, де немає місця агресії”, - каже перкусіоніст Ваня Пух.

“Ти можеш створити ефект барабанної установки, тобто там є низи, є і високі звуки. Є шість інструментів – бас, бочка, барабан, а тут це все в одному інструменті”, - каже перкусіоніст Тимур Гогітідзе.

Перкусія - ніби музична медитація, яка не потребує особливих навичок, або знання нотної грамоти. Головне - потрапляти в такт. Тому навіть для трирічних дітей вистукування різноманітних ритмів стало справжнім задоволенням.

“Найперше – це відчуття ритму. Вміння сконцентруватися. Грати на цьому дуже допомагає в повсякденному житті, тобто дитина вміє зупинитися коли потрібно і вміє бути активним”, - каже мама Юля.

Гра на етно-барабанах - мейнстрім не лише серед професійних музикантів всього світу. Для більшості меломанів це ціла філософія, спосіб передачі власних емоцій. Цікаво, що африканські та латиноамериканські перкусіоністи зазвичай виконують ритуальну, обрядову музику, а також супроводжують різноманітні народні свята.