У Києві стартував І конкурс дерев'яних духових інструментів
Його присвятили першому оркестровому артисту, який отримав звання народного - флейтисту Володимиру Антонову.
“Зразкове виконання найскладніших творів, він виконував ці твори з надзвичайною легкістю, просто, як то кажуть пальці його, як метелики, без всяких таких неприємностей, колосально звучали його соло”, - каже викладач класу флейти КІМ ім. Р.М.Глієра Ярослав Верховинець.
Учасники конкурсу змагатимуться у грі на флейті, гобої, кларнеті, фаготі та саксофоні. Виявляється, навіть, улюблений інструмент одного з президентів США Біла Клінтона - саксофон - теж дерев'яний.
“Саксофон як раз таки відноситься до групи дерев’яних тому, що він сам виконаний з металу, але муштук і тростина, за допомогою якої відбувається звуковідтворення, з дерева. І тому він відноситься до групи дерев'яних інструментів, але в оркестрі група саксофонів являється поєднюючою між дерев'яною групою і групою характерних, тобто, мідних інструментів”, - каже завідувач відділу духових інструментів КІМ ім. Р.М.Глієра Олександр Кочерженко.
Попри те, що конкурс український, участь в ньому беруть і іноземці. Артур - з Литви, але навчається у Сімферопольському музичному училищі імені Чайковського. Витягнув щасливий квиток.
На думку самого кларнетиста для нього - це тільки гарний знак.
“Головне налаштуватися та зіграти. Мені подобається бути першим – відіграв першим, і слухаєш як решта грають”, - каже Артур Ашенбреннер.
Ван Юйлун теж не з України і про Володимира Антонова не чув. Але сподівається на перемогу.
“Я хочу гран-прі, звичайно, найвище. Буду намагатися”, - каже гобоїст Ван Юйлун.
Взагалі, за словами самих виконавців, духові інструменти куди складніші, наприклад, струнних.
“Задіюються дуже багато факторів при грі на духовому інструменті, дуже багато органів грудного апарату, органів дихання, треба мати розвинуті легені. Але з часом це все - довгі роки праці. Звичайно, пальці-треба мати всі пальці,щоб грати на такому інструменті”, - каже кларнетист Тарас Гама.
І якщо для когось музична школа стала прокляттям від батьків, то Ігор Ярмак залюбки ходив туди самостійно
“Мене залишали, ставили тоді ще грамофон, я пам'ятаю, і я слухав довго-довго слухав. На весь день мене залишали, мені дуже подобалося. Ну так якось і сталося, і в музичну школу захотів і,навіть,батьки не примушували мене ходити, я просто сам, уже було дуже цікаво”, - каже флейтист Ігор Ярмак.
Загалом, участь у конкурсі бере більше сотні молодих музикантів, десятку кращих з них визначать протягом 4 днів і нагородять у Національній філармонії. Переможці отримають грошові винагороди.