У “Київському морі” рятувальники проходили навчання за спеціальним сценарієм
Трагедія на “Київському морі”. На борті прогулянкового судна - пролом, з кожною секундою води у трюмі стає все більше. Життя людей під загрозою.
За такою легендою провели навчання рятувальники. Зважаючи на розміри “Київського моря” та на швидкість катерів, дістатися до місця аварії рятувальники можуть за 15 хвилин. До слова, першу допомогу сумнозвісна “Булгарія” отримала лише за півтори години після виникнення надзвичайної ситуації.
Переляканих пасажирів доправляють до берега. Допоки техніки викачують воду з судна та латають пошкоджений борт, водолази дістають з води потерпілого. За легендою навчань, людина знаходиться на межі життя та смерті. Її якнайшвидше доставляють до польового лазарету.
“Ми зараз виконуємо штучну вентиляцію легень, наклали шийний комір - ознаки клінічної смерті у нього є, поки що будемо боротись за його життя”, - сказав лікар швидкої допомоги Володимир Кобилевський.
Під час надзвичайних ситуацій допомога психолога не менш важлива, аніж лікаря. Медики кажуть, отриманий страх загрожує розвитку різних хвороб у майбутньому.
“Де у Вас страх? В грудях? В шлунку? Де він накопичився? Давайте з Вами подихаємо, давайте страх видихнемо. Зробимо вдих, видих довший. Вдих - видих”, - радить психолог Тетяна Максименко.
Загалом, надзвичайні ситуації на воді трапляються практично щотижня. За даними МНС, від початку року на водоймах Київщини загинули 75 людей. Тих, кого вдалося врятувати - майже вдвічі менше.