У Київському зоопарку помер 40-річний слон Бой
Київський зоопарк цього тижня оскандалився на весь світ - у понеділок зранку помер його талісман - 40-річний слон Бой.
Тварину минулого року взяв на утримання столичний голова Леонід Черновецький. Обіцяв не тільки годувати від пуза - а й влаштувати особисте слоняче життя.
Леонід Черновецький (київський міський голова): “Їхав на роботу і згадав про те, що я годую слона. На 100 тис. гривень на місяць чи на квартал. Він дуже багато їсть, він самотній, йому потрібна дружина, до речі, я звільнив шахрая, колишнього голову зоопарку”.
Однак з новим керівником зоопарку Бой загинув у самотності і худий як скіпка. У закладі виправдовуються - тварина хворіла - потерпала від зайвої ваги та врослих нігтів - тож довелося її посадити на жорстку дієту.
Андрій Марунчин (головний ветеринарний лікар зоопарку): “Його загибель відбулася абсолютно раптово протягом двох хвилин, тобто у нього трапилася серцево-легенева недостатність і він загинув”.
Після цього міські депутати створили комісію, а прокуратура завела справу для пошуку винних у смерті тварини. Директорка зоопарку вже знає - заявила - слона отруїли, аби допекти звіринцю.
Світлана Берзіна (директор зоопарку): “Демонтовані кіоски тих підприємців, які вже не будуть ніколи перебувати на нашій території, демонтовані зайві атракціони, і почався процес розправи, розправи з зоопарком, і розправи з нашою улюбленою тваринкою”.
Натомість колишні працівники звіринця вважають некомпетентність нинішнього керівництва, а не старість чи хвороби, винними у смерті цінних тварин.
Кирило Трантін (активіст громадської ініціативи "За спасіння зоопарку"): “На жаль, це ланцюжок загибелі тварин: ведмедя, тигра, броненосця, зебри, птахів зоопарку. Ось вам слон. Зміна раціону в 2 рази - це призводить до того, що удар по печінці, по нирках, по серцю”.
Тушу Боя після досліджень передадуть до Музею зоології Академії наук - на опудало. А от сподіватися на появу нового гіганта Київському зоопарку не варто - слони не продаються. Їх зоопарки дарують одне одному або міняють на інших тварин. Зважаючи на рівень смертності у Київському звіринці - навряд хтось з-за кордону ризикне віддати свою тварину у Київ. У п’ятницю перед столичною мерією за загиблим Боєм влаштували поминки.
Ірина Винокурова (журналіст): “В пам’ять про загиблого слона захисники тварин провели під мерією хвилину мовчання. Проте, київську владу вони закликають не мовчати про справжні причини смерті тварин у зоопарку”.
Заради справедливості варто додати - тварини масово гинули у Київському зоопарку і за двох колишніх директорів - обох після скандальних інцидентів звільняли. В Україні немає закону, який би регулював діяльність звіринців - от і плодяться як гриби після дощу домашні звіринці і кочові зоопарки - не усім щастить з добрим господарем. Під Києвом двох дорослих ведмедів впроголодь тримають у маленьких клітках.
Костянтин Орлов (завідувач сектором ведмедів Київського зоопарку): “В одного ведмедя, судячи з усього, є проблеми зі здоров'ям, брак вітамінів або ж може бути якесь шкірне захворювання, дерматит”.
Володимир Борейко (еколог): “Приблизно 50-60 ведмедів таких в Україні живе незаконно. І величезна кількість крокодилів, тигрів, і так далі, щоб їх усіх врятувати, необхідні правила. Державні правила, розроблені Мінприродою. Правила утримання диких тварин - цього немає”.
Цієї зими вся Україна спостерігала за тваринами з бродячого зоопарку Мауглі - їх під Северодонецьком у люті морози покинув господар. Найважче було восьмирічному леву Сімбі - він відморозив собі хвоста, лапи, носа та страждав від дистрофії. Його виходив Харківський зоопарк. Зараз Сімба важчий на 80 кілограмів і має власну домівку.
Олександр Наволчанський (в.о. завідувача відділення хижих ссавців): “У нього попроходили всі обморожені місця, це раз. По-друге, у нього зник скелет, який було видно, коли його привезли. Ось ці всі м'язи, яких взагалі не було, і він був схожий на підручник по анатомії. Зараз він вже хороший лев. Вгодований, що набрав вагу”.
Незабаром лева переведуть до відкритого вольєра, де на нього чекає левиця. Тож у деяких зоопарках України тварини не те, що не мруть - а практично воскресають з мертвих.