У Криму приїжджих водіїв вчитимуть керуванню на гірських дорогах

12 червня 2010, 12:05

Рятувати приїжджих від підступних місцевих доріг взялися кримські даішники. Немісцевих водіїв вчитимуть безпечно їздити гірськими дорогами.

ДАІвці зупинятимуть автівки на стаціонарних постах та пояснюватимуть водіям як уникнути аварій. До прикладу, під час дощу не можна їхати швидше, ніж 40 кілометрів на годину.

Сергій Козінцев (заступник начальника ГУ ДАІ України в АРК): “Коли є опади, дороги стають слизькими, пилюка, що сідає, поєднується з водою - і дороги стають дуже слизькими. Водії не знають цих особливостей, перевищують безпечну швидкість, це є основним моментом виникнення ДТП”.

Ще одна особливість доріг південного узбережжя Криму - затяжні спуски. На таких ділянках у більшості автомобілів перегріваються гальмівні колодки - тож водіям радять рухатись лише на пониженій передачі, пригальмовувати за допомогою двигуна, особливо на довгих схилах. Кожен з таких затяжних автоспусків обладнаний вловлюючими глухими кутами, де при потребі можна зупинитися та перевірити гальма.

Всі аварійнонебезпечні ділянки кримських доріг відтепер нанесені на спеціальну довідник-карту, яку роздаватимуть водіям. У довідник ДАІвці додали фото найстрашніших ДТП, які траплялися в Криму, сподіваються у такий спосіб спонукати водіїв бути уважнішими.

Лева Караханян (водій (Москва)): “Будь-яке роз'яснення піде на користь, найкраще: хто більше порушує - їх зупинити і розповісти, що не можна. Тут все одно суцільні лінії, перетинають, обганяють, всі поспішають”.

Олег Кравченко (водій (Москва): “Неуважність водіїв, поганий технічний стан, втомлюється часто - і відлітають у прірву”.

Разом з поясненнями інспектори проводитимуть візуальний огляд транспорту та звертатимуть увагу на стан здоров’я водія. За інформацією ДАІ, 70% аварій у Криму в літній час трапляються саме з приїжджими автотуристами.