У Луганську п'ятий день немає світла та води
Луганськ - місто, в якому до приходу терористів жило більше 400-сот тисяч мешканців - нині вулиці майже порожні.
З приходом бойовиків частина людей виїхала, ще частина – ховається у підвалах.
Через постійні обстріли місто знеструмлене. Зарядити бодай телефон, аби викликати швидку – фактично неможливо. Мобільний зв'язок працює з перебоями.
У місті відчутні проблеми із водопостачанням. У водопровідну мережу надходить питна вода, яку не вдається повністю знезаразити. Люди запасаються усім необхідним, ризикуючи вийти на вулицю раз на день, а то й рідше.
Стабільно гострою залишається проблема із продовольством. Велика частина магазинів зачинена. За хлібом вишиковуються великі черги. Водночас, терористи продовжують грабувати місцеві супермаркети, де ще залишилось бодай щось. У Луганську не працюють банки, не виплачуються пенсії, зарплати і соціальні виплати.
Сміття з міста вивозити нема кому та нема чим. Автомобілі комунального підприємства "Луганський центр утилізації відходів", які працювали до останнього, тепер стоять або без бензину, або пошкоджені обстрілами. Луганську, відтак, загрожує екологічна катастрофа. Мерія, тим часом, шукає шляхи вирішення проблеми.
Жодного дня Луганськ не живе без пострілів чи вибухів. Зруйновані будинки, державні установи – стратегічні об'єкти. Бойовики облаштовують вогневі точки у житлових будинках. На дахах встановлюють вогнемети. На вулицях барикади та військова техніка з прапорами терористичних угруповань. Її, до слова, продовжують постачати через українсько-російський кордон. Так само і потік найманців у місто через кордон – нескінченний.
Мешканці Луганська разом з міськрадою зробили карту влучання снарядів. Люди повідомляють можновладцям куди потрапили снаряди, а працівники міськради наносять ці дані в Гугл Мапс.
Попри постійні обстріли, продовжує діяти зелений коридор для людей, які прагнуть залишити Луганськ. З початку його роботи з міста змогли виїхати 3 тисячі жителів. Лише за минулу добу з Луганська вивезли півтисячі осіб. Пересування людей, які залишають зону АТО, здійснюється організовано колонами під захистом українських силовиків. Українські бійці підійшли впритул до міста – територія аеропорту під їх контролем. Так само як і більшість населених пунктів у області.