У Луцьку вирішили боротися з однією із найбільших "проблем" українців

10 січня 2016, 17:02
Читать новость на русском

Луцькі священики ініціювали проведення акції за відмову від нецензурної лайки.

Сергій — син священика. Тож ідею боротись із лайкою підхопив охоче. Тепер закликає своїх однокласників не лихословити. Каже, що матюки несуть агресію. Однокласниця Сергія Христина цю ідею підхопила. Дівчинка впевнена: підлітки матюкаються, бо хочуть здаватися дорослішими.

У школі вже бачать результат.

Був момент, що справді вони часто використовували такі слова. Потім відчула, працюючи із ними на перерві, що вони справді почали говорити дещо інакше,
— пояснила вчителька гімназії Євгенія Дмитрук.

Ініціативу підхопили і в Луцькому геріатричному будинку. Його мешканка Марія Парфенок закликає уникати матів своїх сусідів.

Особливо багато лайки в армії. Капелан Микола Савчук це чув на власні вуха. І навіть винайшов спосіб, як із цим боротись: розвісивши усюди нагадування про неприпустимість мату.

Блогер Тетяна вважає, що такі акції можуть мати зворотній ефект. Заборона лайки може навпаки - привернути увагу до гострого слівця.

Вона дослідник лайки. У мережі пише під псевдонімом "Татуся Бо". Її дописи надзвичайно популярні в інтернеті, адже навіть про серйозні речі вона пише із гумором. Присмачуючи тексти лайкою.

Ми занадто багато звертаємо уваги на цю лексику. Чим менше ми звертаємо на неї увагу,чим менше на ній концентруємося, тим менше будемо зважати на ці нюанси, тим легше воно буде сприйматися,
— вважає Тетяна.

Тому Тетяна такі слова радить пояснювати, особливо дітям. Бо через заборону вони ще активніше почнуть її використовувати.

Активісти з Луцька і не сподіваються, що люди взагалі перестануть вживати нецензурні слова. Однак, мають надію, що люди принаймні думатимуть перш ніж таке говорити.

Автор — Ірина Макарчук і Оксана Тропотяга.

Дивіться також: Унікальну психологічну терапію для переселенців вигадали львів'яни