У Львові відзначили 20 річницю підняття над міськрадою жовто-блакитного прапора
Відтак на урочистій сесії - здебільшого депутати першого скликання.
Зеновій Саляк (міський депутат першого скликання): “Ми тоді були фактично революціонерами. Те що ми зробили, я вважаю, це був для майбутнього покоління приклад”.
Тоді на початку 90 -х синьо-жовтий прапор намагалися підняти й в інших українських містах, та лише Львову вдалося його захистити до оголошення незалежності України.
Андрій Гречило (міський депутат першого скликання): “Масово в інших містах, де відбулися сесії були протести прокуратури і рішення було відмінено, а в нас була задача...і вже не було юридичних проблем”.
А все тому, що львівські депутати вирішили не знімати радянського прапора, а національний підняти поруч.
Андрій Садовий (міський голова Львова): “Не тільки було важливо підняти цей прапор, а й втримати його. І от 20 років ми маємо українську владу”.
У день, коли вперше національний прапор замайорів над Ратушею, на площі було кілька десятків тисяч людей. Попри те що на 20 річчя людей значно менше атмосфера - не менш урочиста. Вперше синьо-жовтий прапор замайорів над Ратушею у 1848 році під час “Весни народів”. “Але це було недовго”, - додав мер Львова. Згодом прапор ще кілька разів піднімали, зокрема у 1918 році, у 1941 році, але він так само довго не затримувався.