У Маріуполі виявлено випадки ураження холерою
В Маріуполі - холера. Троє людей у важкому стані поступили до лікарні із симптомами сильного кишкового отруєння. Згодом додаткові аналізи виявили у хворих вібріон холери.
Двоє з них розповіли лікарям, що їли рибу, один чоловік - рибалив і, не помивши руки, теж брався за їжу.
"Стан двох - стабільний і третій хворий – під спостереженням. Симптоми у них на даний момент зберігаються", - каже завідувач холерним шпиталем Юлія Малахова.
"Висновки попередні лабораторні вже зроблені і підтверджені аналізи про те, що є захворювання не тяжкі на холеру, але для більше детального результату, наскільки це може бути поширено, які можуть бути наслідки і які міри повинно прийняти Міністерство охорони здоров’я разом із санслубжою", - каже міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога.
На базі міської лікарні терміново розгорнули холерний госпіталь з трьома ізольованими боксами. Холерний вібріон небезпечний тим, що викликає швидке зневоднення організму.
"Смерть - це те, до чого веде зневоднення організму, вимивання солей украй необхідних для організму - це без лікування. Зараз абсолютно сучасні сильні антибіотики, у нас є спеціальні розчини - солі - для лікування цього захворювання", - каже начальник Маріупольського міського управління охорони здоров’я Олександр Железняк.
У санстанції запевняють, розгорнули масштабні заходи, щоб не допустити розповсюдження хвороби.
"Проводимо широкомасштабні дослідження зовнішнього середовища. Це морська, річкова вода, каналізація, риба, виловлена в Азовському морі", - каже головний лікар Маріупольської міської санітарно-епідемічної станції Георгій Гусаков.
Усім, хто відчув себе зле, наполегливо радять звертатися до лікарів.
"Не купувати продукти харчування які продаються уздовж пляжів – морепродукти, креветки, риба", - каже головний державний санітарний лікар України Сергій Риженко.
Та поки у санстанції сурмлять про імовірні ризики, на пляжах Маріуполя - жодного застереження про небезпечну хворобу.
Лікарі вважають спалах холери локальним і сподіваються, що нових випадків зараження не станеться. Нагадаємо, востаннє масове захворювання на холеру, яка може бути смертельною, було в середині 90-х минулого сторіччя - тоді заразилося більше тисячі українців в Криму, Миколаївській та Херсонській областях.