У Маріуполі "зникли" 2 мільйони для постраждалих від обстрілу
Громадська організація Маріуполя "Ініціативна група "Разом" надала сайту новин "24" ексклюзивне розслідування щодо корупційної схеми, через яку виділені кошти на відбудову міста після обстрілу, безслідно зникли.
Як відомо, після обстрілу терористами мікрорайону Східний у Маріуполі 24 січня, Кабінет Міністрів України виділив 10 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків. Частину цих коштів надали постраждалим та сім'ям загиблих, інша частина мала піти на ремонт багатоповерхівок, в яких влучили снаряди, або ті, що були пошкоджені осколками.
Як виявили громадські активісти "Ініціативна група "Разом", у Маріуполі перерозподілили гроші на ремонт деяких будинків, які не постраждали від обстрілу. Це багатоповерхівки за адресами вул. Київська 11/3, 13, 48/1, 60, вул. 9 травня 5/1, 5/3.
Насправді, запевняють активісти, ці будинки не постраждали, а гроші виділені на їхній ремонт – зникли безслідно. Також один з будинків було відремонтовано підприємством "Метінвест". Але в перелік Кабміну його все одно включили. Це будинок за адресою вул. 9 травня, 5/1.
Ці будинки внесли в перелік таких, що постраждали від обстрілу працівники житлово-комунального підприємства. Затвердив директор департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріуполя Олександр Дмітрієв, погодив міський голова Маріуполя Юрій Хотлубей.
Що цікаво, акти пошкоджень цих будинків складені ідентично, тобто з них випливає, що всі ці будівлі отримали абсолютно однакові пошкодження.
У "ІГ "Разом" додають, що натомість будинки, які реально потребували відновлення, у перелік, складений працівниками житлово-комунальної сфери Маріуполя, не потрапили. Крім того, волонтери разом з міліцією та представниками міської ради одразу після обстрілу також складали акти руйнувань, але влада проігнорувала їхні дані і використала тільки ті, які були складені підконтрольними їм житлово-комунальними підприємствами.
Громадськість зверталась до керівника департаменту РЖКІ Маріуполя Олександра Дмітрієва і вказала на помилку у переліку постраждалих будинків, однак там їх запевнили, що ніякої помилки нема.
Також звертались вони і в Донецьку обласну військово-цивільну адміністрацію. Там їм надали перелік актів обстеження будинків, де детально описані пошкодження, яких в реальності не існує. І на ці неіснуючі пошкодження виділено 2 мільйони гривень.
Крім того, згідно з експертним висновком Міністерства регіонального розвитку, суму, необхідну на ремонтні роботи, маріупольська влада перевищила, а саме — вказала зайві 289 тисяч 443 гривні. Експертиза міністерства виявила завищення цін на будівельні матеріали, вартість проектних робіт, експертиз та інші порушення.
Загалом, з документів, наданих громадськими активістами, які 2 місяці вели розслідування, стало відомо що на відновлення неіснуючих руйнувань з тої суми, яку виділив Кабмін, зникли 2 мільйони 288 тисяч гривень.
Громадські діячі зібрали всі документи, направили заяву про кримінальне правопорушення і чекають, що правоохоронні органи професійно підійдуть до своєї роботи — до відповідальності будуть притягнуті не тільки рядові співробітники, а й вищі посадові особи, без вказівок яких подібні зловживання не могли бути вчинені,
— додають у організації "Разом".
Громадська організація "ІГ "Разом" надала фото, що підтверджують цілісність будинків, які, за інформацією маріупольської влади, мають пошкодження. А також документи, які було отримано в процесі розслідування.
За матеріалами Громадської організації "Ініціативна група "Разом" підготувала Заріна Акопянц.