У Москві відкрили планетарій
17 тисяч квадратних метрів виставкового простору дають змогу вважати його найбільшим у Європі.
Заснований московський планетарій у далекому 1929 році.
“Десять планетаріїв було в Німеччині, два в Італії, 13-й - “щасливий” номер для Москви - був закуплений радянським керівництвом”, - каже працівник Державного астрономічного інституту ім. Штернберга Олексій Осокін.
До суто історичних матеріалів на виставці додали й інтерактивні експонати. Особливо до вподоби вони дітлахам. Але й дорослим є багато чого дізнатися про зоряне небо.
“Хочеться все спробувати, поки є така можливість, дослідити. На практиці подивитися. Загалом, дуже цікавий музей, тому що всі експонати інтерактивні. Можна підійти і на власному прикладі подивитися, що відбувається”, - каже москвичка Ірина Довгаль.
Астрономи бідкаються, що населення Росії не має елементарних знань про космос, і сподіваються, що планетарій допоможе заповнити прогалини у шкільній освіті. Так, згідно з опитуванням 2009 року, 28% росіян вважають, що Сонце обертається навколо Землі, а не навпаки.
“Науково-просвітницька діяльність таких структур, як планетарій в країні дуже важлива, тому що рівень нашого здичіння за останні 20 років досяг межі. Ви ж знаєте, що згідно з опитуваннями Всеросійського центру громадської думки в 2009 році 28% росіян вважало, що Сонце обертається навкруг Землі, а не Земля навкруг Сонця”, - каже директор Державного астрономічного інституту ім. Штернберга Анатолій Черепащук.
У планетарії є обсерваторія, з якої можна оглядати різноманітні космічні об'єкти. Працівники планетарію мають надію, що світло зірок стане світлом знань для росіян і гостей столиці.