У МЗС пояснили, чому повністю неможливо моніторити виконання мінських домовленостей
МЗС вітає схвалення 12 березня 2015 року Постійною Радою ОБСЄ Рішення щодо продовження мандату Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні до 31 березня 2016 року, відповідно до звернення Уряду України.
Про це йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства.
Водночас, як зазначили у МЗС, що на сьогодні ефективного моніторингу виконання мінських домовленостей неможливо здійснити у повному обсязі з огляду на саботування "ЛНР" та "ДНР" роботи ОБСЄ.
"МЗС підтримує розширення СММ та посилення її технічних спроможностей, включаючи застосування супутників, безпілотних літальних апаратів, радіолокаційних систем тощо задля забезпечення ефективного моніторингу виконання мінських домовленостей, який на сьогодні неможливо здійснити у повному обсязі з огляду на саботування т.зв. "ЛНР" та "ДНР" роботи Місії на Донбасі", — заявили у мінстерстві.
Згідно з повідомленням, нинішнім рішенням ОБСЄ тпередбачена можливість збільшення кількості спостерігачів з 500 до 1000 осіб. Мандат СММ ОБСЄ поширюється на всю територію України, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.
Окрім усього, МЗС висловлює жаль з приводу блокування Російською Федерацією проекту Декларації Постійної Ради ОБСЄ стосовно ухвалення згаданого рішення, у якій містилися політичні сигнали щодо сприяння подальшій діяльності СММ у контексті виконання завдань визначених мінськими домовленостями.
Як відомо, постійна рада ОБСЄ прийняла на засіданні у Відні рішення про продовження мандата Спеціальної моніторингової місії (СММ) в Україні до 31 березня 2016 року.