У "Народного Фронту" є два варіанти виходу з політичної кризи

14 березня 2016, 15:17
Читать новость на русском

Після тритижневого відпочинку депутати зібралися на Погоджувальну раду. Обговорювали народні обранці переважно політичну кризу. У прем'єрській фракції заявили, що мають два варіанти виходу з ситуації.

Про це повідомив кореспондент 24 каналу Олександра Ревуцька.

За словами спікера парламенту Володимира Гройсмана, за три не пленарні тижні політичні сили так і не змогли знайти вихід з політичної кризи. Втім у деталі він не вдавався, прізвищ не називав і нікого не критикував.

У той же час очільник президентської фракції Юрій Луценко розповів про претензії до колег.

Постійно йде якась футбольна розмова про те, що м’яч на полі Президента. Якщо вже говорити футбольними термінами, то дехто обіцяв вивести збірну в Єврокубок, а наразі опустив команду до рівня сільських ігор,
– сказав Луценко.

Керівник прем’єрської фракції Максим Бурбак натомість відповів, що уряд міг би вивести Україну у Вищу Лігу, якби деякі члени коаліції весь час не забивали у штангу.

У нас є два варіанти виходу з цієї штучно створеної політичної кризи. Перше, це відновлення парламентської коаліції, посилення чинного складу Кабінету Міністрів України, тісна взаємодія між БПП, "Народним фронтом", та демократичними парламентськими силами, а найважливіше – продовження реформ у країні, яке започаткував цей уряд,
– сказав Бурбак.

Він додав, що у другому варіанті Президент України та його фракція, яка є найбільшою у Раді, має взяти на себе відповідальність і представити новий склад Кабінету Міністрів, нового прем’єра, нову програму. Також він зазначив, що у випадку такого сценарію, пропрезидентська фракція має провести переговори з парламентськими силами щодо підтримки іншого уряду та альтернативної програми.

Читайте також: Що буде з урядом: Яценюк озвучив свої два сценарії

Окрім цього питання депутати також планують поставити крапку у блоці безвізових законів. Залишився всього один єдиний пункт – це запровадження електронної декларації.

Також депутати обговорили і доокомплектацію комісії, яка має обрати керівників Національного бюро розслідування і Національної комісії з управління активів отриманих корупційним шляхом.