У НАТО назріває розкол через оцінки конфлікту на Донбасі

7 березня 2015, 18:39
Читать новость на русском

Між НАТО та представниками деяких країн-членів Альянсу існують розбіжності з приводу оцінки російської військової присутності на Сході України.

Про це йдеться у матеріалі німецького журналу Der Spiegel, повідомляє DW.

За даними видання, яке посилається на неназвані джерела, Німеччина вважала заяви головнокомандувача силами НАТО в Європі Філіпа Брідлава щодо російської військової присутності на Донбасі "перебільшеними".

Як стверджує Der Spiegel, в офісі німецької канцлерки навіть заговорили про "небезпечну пропаганду" з боку Альянсу, а міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр навіть двічі порушував це питаннях у розмовах з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Утім, сам міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр попросив не перебільшувати значення статті, як і розбіжності між окремими країнами НАТО та представниками командування Альянсу.

Проце він сказав 7 березня, у Ризі, в кулуарах неформальної зустрічі мінстрів закордонних справ країн ЄС.

Глава МЗС Німеччини підтвердив, що його офіс двічі звертався до керівництва НАТО, однак причиною звернень було те, що інформація "з наших джерел не повністю збігалася з даними, які подавав Альянс чи американська сторона", наводить слова міністра агентство Reuters.

Як зазначив Штайнмаєр, Берлін не зацікавлений у тому, щоб через це виникла суперечка. Він наголосив, що перебуває у постійному контакті з держсекретарем США Керрі, аби таких розбіжностей не викникало.

Штайнмаєр також зауважив, що зазначені випадки мали місце давно й втратили актуальність з розвитком подій, а також, що йшлося не про "втручання", а про "запити".

Разом з тим, Філіп Брідл наголосив, що відповідає за всі свої заяви, зроблені з приводу ситуації в Україні.

Він також зауважив, що вважає нормальною ситуацію, коли не всі в НАТО згодні з його оцінками, однак пообіцяв і надалі турбуватися про те, щоб вся інформація, яку він надає політичному керівництву та громадськості, була "максимально точною та повною.

Як відомо, прем'єр-міністр Фінляндії Александр Стубб вважає членство в НАТО продовженням політики безпеки та зовнішньої політики країни, враховуючи поведінку свого східного сусіда.