У "Новому курсі" Тимошенко знайшли плагіат і помилки
Програма "Новий економічний курс" Юлії Тимошенко, яку та опублікувала 21 вересня, містить плагіат і самоплагіат, недійсні джерела та помилки.
Про це йдеться у публікації видання Vox Ukraine.
Читайте також: Змінюють одежину перед виборами: що нового вже встигли пообіцяти політики
Так, видання зазначає, що розділи щодо банків та монетарної політики (7, 8, 18, 19) практично повністю переписані зі "Стратегії розвитку банківської системи", підготовленої Експертною групою Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності ще у 2016 році, а розділ 23 (земельні відносини) — практично повністю скопійований з доповіді аналітичного центру "Оптіма" від 2017 року.
"Зрозуміло, що і в "Нового курсу", і в цієї доповіді одні й ті самі автори, однак у країнах, де існують стандарти академічної доброчесності, таке запозичення називається самоплагіатом", – пишуть журналісти.
Видання також звертає увагу на те, що багато інформації у програмі скопійовано з відкритих джерел. До прикладу, "переваги відкритого банкінгу" на сторінках 319-320 майже дослівно скопійовані з публікації сайту minfin.com.ua, а кілька абзаців опису проблем електронних послуг на сторінках 174-175 скопійовано з аналітичної записки Національного інституту стратегічних досліджень без посилання на джерело.
Також у статті наголошують на декількох помилках. До прикладу, у тексті "курсу" з посиланням на Антикорупційний звіт ЄС йдеться про обернений зв’язок між рівнями офіційного податкового навантаження та корупції, однак схожих тверджень у цьому звіті немає.
"Бачити економічну програму низької якості від кандидата в президенти, який наразі має найвищий рейтинг, сумно. Але набагато сумніше, що інші кандидати поки що не запропонували жодної", – підсумували у виданні.
Раніше Тимошенко заявила про намір ліквідувати НАК "Нафтогаз України" як "непотрібного посередника" у разі перемоги на президентських виборах.