У Печерському суді сьогодні зачитають вирок Луценку

27 лютого 2012, 08:35
Читать новость на русском

Екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку інкримінують заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, перевищення службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки, й зловживання владою.

“Більшість свідків ніби заперечили ті всі претензії, які йому пред’являлись. Наскільки я розумію, процедура по отриманню квартири по проведенню святкування і так дальше, вона проходила стандартно, як в усі попередні роки, і напевне, і після того все продовжує там функціонувати”, - сказав директор центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

Стаття, за якою обвинувачується Луценко, передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років. Державне обвинувачення просить засудити колишнього чиновника до 4,5 років ув’язнення, з конфіскацією майна.

Генпрокурор Віктор Пшонка раніше повідомив, що у справі є пом'якшувальні обставини - це неповнолітня дитина підсудного та часткове визнання Луценком провини.

Екс-міністр інформацію про визнання провини спростував. Під час дачі свідчень зазначив, що справу проти нього сфальсифіковано, і жодних доказів його провини немає.

Незалежно від рішення суду, вирок не буде результатом чесного судового розгляду в правовій системі, де є повага верховенства права та основних принципів прав людини. Такий висновок оприлюднив Данський Гельсінський комітет з прав людини.

“У зв'язку з політичною ситуацією та ситуацією з верховенством права, є підозра, що кримінальне переслідування є політично вмотивованим та вибірковим. Під час судового розгляду низка свідків не з'являлася на судові засідання, натомість їхні свідчення, які вони дали на досудовому слідстві, були зачитані в суді. Це не дозволило захисту їх опитати. Це ще більше турбує, зважаючи на те, що значна кількість свідків відмовились від своїх попередніх свідчень, які вони давали слідчому”, - каже представник Данського Гельсінського комітету із прав людини Мікаель Лінгбо.

Також автор доповіді нагадав, що двоє з суддів, які розглядають справу Луценка, перебувають на випробувальному терміні і знаходяться під тиском для винесення вироку, який би не був спірним у майбутній кар'єрі.

Крім того, у доповіді зазначається, що статті Кримінально кодексу, за якими судять екс-міністра, були написані ще за часів СРСР.

Соратники Луценка сподіваються на умовний термін і чекають публічних слухань у справі Луценка у Європейському суді з прав людини, які призначені на 17 квітня 2012 року.