У Празі президенти США та Росії підписали угоду про СНО
Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь передбачає скорочення ядерних боєголовок на третину - до 1550 для кожної із сторін.
Окрім цього, Медведєв та Обама домовилися вдвічі знизити максимальний рівень для стратегічних носіїв. Документ, термін дії якого становить 10 років, ще мають схвалити парламенти Росії та США.
Дмитро Медведєв (президент Росії): “Ми отримали документ, який повною мірою витримує баланс інтересів Росії і США. Головне, що тут нема тих, хто виграв і тих, хто програв. Це так звана win-win situation”.
Барак Обама (президент США): “Коли США і Росія не можуть спільно працювати над вирішенням важливих проблем, то це не віщує нічого доброго ні для наших націй, ні для решти світу. Це важлива віха у гарантуванні ядерної безпеки та нерозповсюдженні ядерної зброї, а також в американсько-російських відносинах”.
Головною умовою договору стала паритетна основа скорочення озброєнь. Нагадаємо, термін дії попередньої угоди між Росією і США закінчився у грудні 2009 року. Ще до підписання документа Москва заявила, що залишає за собою право вийти з договору. Як повідомив глава російського МЗС Сергій Лавров, це станеться, якщо американська система ПРО суттєво впливатиме на ефективність російських стратегічних ядерних сил.