У Раді готують процедуру імпічменту Порошенка, – РосЗМІ

23 червня 2017, 11:51
Читать новость на русском

Фракція "Батьківщина" ініціює провести через Верховну Раду законопроект щодо відсторонення Президента України Петра Порошенка.

Зокрема, про це повідомляють російські "Известия".

Зазначається, що ідею політсили Юлії Тимошенко підтримали "Опозиційний блок", "Самопоміч" і деякі позафракційні депутати. Крім того, на завершальному етапі імпічмент Порошенка може підтримати і лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко.

Читайте також: Березюк охарактеризував Порошенка

Додамо, за інформацією видання, відповідний законопроект вже внесено до Верховної Ради та незабаром його мають розглянути.

Як розповіло джерело ресурсу у "Батьківщині", партія одноголосно підтримує імпічмент президента, тому що "терпіти корупцію та зловживання владою вже не можна".

На думку ж народного депутата від цієї фракції Бориса Тарасюка, президент і уряд "не виконали завдання, яких від них вимагає народ".

"Известия" також наголошують , що Конституція України передбачає можливість імпічменту президента, щоправда закон щодо цієї процедури так і не з’явився, відтак практично нереально відсторонити від влади чинного лідера держави.

У підсумку, за словами народного депутата від "Батьківщини" Юрія Одарченка, зараз президент України може нести лише політичну відповідальність на майбутніх виборах.

Наразі Конституція передбачає імпічмент за державну зраду або інший злочин. Щоб усунути президента, парламент ініціює імпічмент, створює слідчу комісію, залучаючи до неї спеціального прокурора і слідчих.

Читайте також: Три роки президентства Порошенка: досягнення і промахи

Згодом за результатами роботи комісії парламент повинен визначитися та двома третинами від конституційного складу прийняти рішення про звинувачення, однак рішення депутатів повинен перевірити Конституційний суд.

Верховний суд своєю чергою повинен підтвердити висновок про наявність ознак злочину. І тільки після цього остаточне рішення приймається трьома чвертями голосів від конституційного складу Верховної Ради.