У Раді відреагували на скандал навколо закупівлі трансформаторів для "Укренерго"

6 липня 2015, 15:55
Читать новость на русском

Перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський дав свою оцінку інвестпрограмі на 4,7 млрд грн ДП "НЕК" Укренерго "на 2015 рік, узгоджену НКРЕКУ.

Так, коментуючи її журналістам, Домбровський висловив сумнів у необхідності настільки масових закупівель устаткування "Укренерго" в поточному році, пише "Апостроф".

"Чи потрібно стільки (37 трансформаторів та іншого обладнання) — не знаю. Потрібно замовляти рівно стільки, скільки ми зможемо оплатити, скільки ми зможемо змонтувати, скільки реально сьогодні потрібно для модернізації системи", — зазначив Домбровський.

За його словами, на засіданні парламентського комітету з ПЕК деякі нардепи піднімали питання щодо того, що і кількість обладнання, яке може бути замовлено "Укренерго", навіть кількість професійних бригад, які можуть це обладнання змонтувати, зараз відсутні в країні.

"Більше того — період монтажу такого обладнання, а він становить не менше півроку, і в такій кількості може призвести до зупинки всієї енергетичної системи України", — підкреслює Домбровський.

"Я згоден, що це питання лобізму з точки зору певного виробника. Але я говорю про державні інститути, які несуть величезну відповідальність, у тому числі кримінальну, за прийняті рішення", — підкреслив нардеп.

Напередодні розгорівся скандал через затвердження інвестиційної програми держпідприємства НЕК "Укренерго". Підприємство провело тендер на закупівлю трансформаторів, в результаті якого перемогла компанія ПАТ "Запоріжтрансформатор", яка належить російському бізнесмену Костянтину Григоришину.

За повідомленнями, після того, як експерти регулятора провели дослідження ринку трансформаторів, з'ясувалося, що "Укренерго" придбало трансформатори за завищеними в декілька разів цінами.

ЗМІ також повідомляють, що членів Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), змушували затвердити інвестиційні програми низки енергетичних підприємств, в яких була прописана завищена вартість обладнання.

Експерти вважають, що саме за це були звільнені два члена НКРЕКУ Юлія Ковалів та Андрій Герус, які нібито виступили проти лобіювання інтересів власника ПАТ "Запоріжтрансформатор" і поплатилися посадами.