У Румунії язичницькими ритуалами зустріли весну
Багатовіковий язичницький звичай зустрічати весну цьогоріч має неабияке значення, кажуть учасники дійства. Адже зима була, як ніколи, морозною.
Однією із найважливіших традицій є ритуал зозулі. Чоловіки одягають маски, які зображають міфічних персонажів. В такому вигляді вони танцюють і вигукують різні слова, аби відсвяткувати прихід весни і відігнати усе погане.
"Це давня традиція. Нині вона трохи втратила своє значення, втім ми намагаємося її зберегти. Вона тісно пов'язана з переходом від старого до нового року”, - каже учасник дійства Собі Маріус Овідіу.
Перший день весни також чудова можливість, аби придбати традиційні обереги. Молдавани і румуни називають ці прикраси з червоними та білими нитками мерцішорами. Назва походить від свята приходу весни - Мерцішор. У Болгарії ж це - мартеніци - амулети з червоних та білих ниток.
"Нині можна знайти різноманітні речі. Є так багато прикрас привезених з Китаю або інших країн, які майже повністю виготовлені з пластику. Традиція, таким чином втрачається. Вони ніколи не використовують натуральні матеріали. Наші ж прикраси зроблені з біоматеріалів, що розкладаються. Наприклад паперу та засушених рослин", - каже виробник марцішор Моніка Петра.
Усе це символізує любов, здоров’я, довголіття та достаток. Амулети прикріпляють до одягу, прив’язують до воріт та навіть одягають на собак, котів та худобу.