У школах традиційні дошки замінюють сенсорними екранами
Більше ніякого скреготу крейди і брудних рук! У польських школах замість традиційних класних дощок встановлюють великі сенсорні монітори. Впроваджувати такі інновації почали з міста Торунь.
Цей клас одним з перших отримав нову інтерактивну дошку. Вона працює, як комп'ютер зі сенсорним екраном - можна писати, малювати за допомогою спеціальних ручок чи навіть пальців. Нововведенню радіють як вчителі, так і діти.
“З цієї дошки ми отримуємо інформацію. Також на ній можна грати ігри і ще робити багато чого іншого”, - каже школярка Клаудія.
“Ця дошка має багато чудових функцій, як комп'ютер. На ній можна дивитися фільми, заповнювати кросворди, та й взагалі вона дуже класна”, - додав школяр Бартек.
Місто придбало достатньо таких дощок, аби забезпечити ними практично всі школи з початковими класами. Попри чималу ціну, на думку місцевої влади, це необхідний крок для розвитку навчальних закладів і освіти загалом.
“Ми закупили 2400 інтерактивних дощок - стільки, скільки замовляли директори місцевих шкіл. Тепер всі перші, другі і треті класи обладнають сучасними моніторами. Таким чином ми будуємо нову, сучасну освіту для наймолодших школярів”, - сказав представник регіональної влади Петр Кальбеський.
До диво-дошки можна підключити відеопроектор і демонструвати навчальні відеоролики. Також монітор підтримує з'єднання з робочим комп'ютером. Завдяки цьому такі речі, як програвач, касети і слайди відійдуть у минуле. Всі методичні новинки можна отримати з Інтернету і наочно показати учням. З часом великі сенсорні екрани встановлять у старших класах і навіть у деяких вищих навчальних закладах. Відтак, стандартні дошки, крейда і маркери відійдуть у небуття.
“Такі нововведення допоможуть збудувати мережу шкіл ХХІ століття, у якій навчальні заклади постійно співпрацюватимуть між собою. Я дуже щасливий, що ми почали впроваджувати сучасні методи навчання та Інтернет, навіть у найменших школах нашого воєводства”, - зазначив Петр.
Вчителі відзначають, що нові дошки прості та зручні у користуванні, і позитивно впливають на успішність учнів. Адже тепер дітям на уроках цікавіше, вони краще засвоюють матеріал і з задоволенням ходять до школи.