У США створили нове покоління роботів, здатних навчатися
Нових роботів, здатних навчатися, розробили у Технологічному інституті штату Джорджія.
Механічний помічник на ім'я Саймон виконує прості голосові команди, а музикант Шимон віртуозно імпровізує у складі ансамблю.
”Я не прагну замінити людей роботами. Ні, люди - хороші музиканти. Я намагаюсь налагодити співпрацю між людьми та машинами. Шимон - це не просто робот, який вміє грати. Це машина, що може слухати людей”, - каже професор Технологічного інституту Гіл Вейнберг.
Робот вміє чудово виконувати складні джазові композиції відомих музикантів. А все тому, що він має чотири кінцівки - це дозволяє йому грати мелодії, які не під силу людині. У пам'яті робота закладені сотні музичних творів.
Однак головна особливість музиканта в тому, що він може не лише відтворювати файли, а підіграти колезі. Шимон комбінує звуки, стилі і манери виконання за закладеною схемою у відповідь на гру інших музикантів.
”У Шимона є певні переваги над людиною. Його можна запрограмувати так, щоб створити своєрідний гібрид: взяти 30% від манери виконання одного музиканта, 30% від іншого, решта - власна гра”, - каже професор Технологічного інституту Гіл Вейнберг.
А ще механічний маестро вміє слухати музику і спілкуватися з людиною. Кивком голови чи поглядом він відповідає на запитання. Зі своїм колективом Шимон об'їздив вже цілий світ, виступав на різноманітних концертах і музичних фестивалях.
На відміну від побратима, інший робот американських вчених - Саймон - поки ще далекий від досконалості. Машина лише вчиться виконувати прості голосові команди. Аби зрозуміти і запам'ятати логіку дій, штучному інтелекту робота потрібні 2-3 наглядні повтори.
”Загалом все відбувається так: ви хочете навчити його, що предмет одного кольору треба класти у певну корзину. Для цього потрібно кілька разів послідовно показати що і як робити. Після цього, Саймон скаже, що все зрозумів, і зможе виконувати цю процедуру самостійно”, - каже дослідник Технологічного інституту Каушік Субраманіан.
У майбутньому, розраховують науковці, роботи допоможуть багатьом. Саймон, до прикладу, може стати незамінним помічником для літніх і неповносправних. А Шимон - добрим другом для самотніх людей.