У Старому Криму знайшли поховання золотоординського воєначальника
Середньовічне мусульманське поховання, що відноситься до XIII-XIV століття, виявлено в районі Старого Криму.
Про це повідомили у прес-службі Духовного управління мусульман Криму.
У Білогірському районі в селі Ізюмівка (історична назва Тамгавджі), що під Старим Кримом в результаті робіт з проведення водогону були виявлені фрагменти мусульманських надгробних плит і людські кістки, які імовірно відносяться до XIII-XIV століття,
— йдеться у повідомленні.
За даними Духовного управління мусульман Криму, місце, де виявлено середньовічне поховання, носить назву "курган Кемаль-Ата". У народі вважається, що там знаходиться могила Мамая - беклярбека і темника Золотої Орди, свого часу одруженого на дочці хана Бердибека.
Як зазначили в Духовному управлінні мусульман Криму, виявлені людські останки не стали приводом для припинення будівельниками робіт з проведення водогону, які зараз тривають там. У ДУМК заявили, що мають намір "звернутися зі скаргою у відповідні державні органи і домогтися припинення будь-яких дій на кістках мусульман".
Крім того, після залучення до виявленого поховання археологів та істориків останки людей будуть перепоховані відповідно до мусульманських звичаїв.
До слова, близько 3 тисяч безцінних археологічних експонатів викопали в історичному центрі Полтави. Ці знахідки виявили під час облаштування котловану під новобудову. Тут і артефакти епохи скіфів та сарматів, і старожитності давньої Русі та козацької доби.