У столичних школах відзначили День учителя

1 жовтня 2010, 21:03

В столичних школах відзначили професійне свято - День учителя. Традиційно, для освітян готували урочистий концерт шкільних талантів - від малого до великого.

Незважаючи на пишні привітання учителі констатують - держава про них дбає чи не в останню чергу. Кажуть, - несолодко ведеться сім'ї, в якій два вчителі з зарплатнею від 800 до 1000 грн.

"Вчитель зараз, ну, вчителю важко, бо вчитель не піде в Оперний театр - ціна квитка така, вчитель не піде на концерт, бо ціна квитка така. Ну, а сукупний бюджет - купити жетони, заплатити за квартиру, а там побачимо", - каже заступник директора гімназії №19 "Межигірська" Володимир Яременко.

"Нове життя вимагає наймодніших професій - юристів, економістів, фінансистів, більш оплачуємих", - каже викладач зарубіжної літератури Надія Пасічник.

"Оплата я сказав би, не можу сказати, що вона гідна дійсно, наскільки це потрібно було б, хотілося, щоб це було трохи більше", - каже учитель фізичного виховання Андрій Янченко.

Згідно з результатами опитування, сьогодні лише кожний п`ятий українець вважає професію вчителя престижною. Сучасна малеча про лаври педагога навіть не мріє.

"Я не хотів би бути вчителем, тому що коли дитина щось зробить, б`ються вони, чи щось ще, то це все піде не вчителя і його можуть посадити в тюрму", - каже учень 5-го класу Ілля.

"Тому що потрібно допізна перевіряти зошити, готувати новий і новий матеріал", - каже учениця 5-го класу Аліна.

"Я ще не вирішив свою професію, але точно не вчителем - це багато енергії треба для учнів. Треба багато зусиль, а це не по мені", - каже учень 9-го класу Роман.

Втім, самі вчителі здебільшого називають себе ентузіастами. Кажуть: їхня професія зникнути не може. Але попереджають, за кілька років нинішній викладацький склад досягне пенсійного віку, мовляв, тоді держава і дізнається, що таке справжня освітянська криза.