У столиці презентували екологічний арт-проект "Захисні квіти"
Уникнути повторення Чорнобильської трагедії людство зможе, лише змінивши власний світогляд - переконані учасники екологічного арт-проекту "Захисні квіти".
Група художників створила 75-метрову інсталяцію з паперових квіток, що імітує об’єкт "укриття", який будується над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЄС. Кожна квітка символізує людську душу, - пояснюють митці.
“Поки ми не змінимося всередині, поки людина не перестане споживати і хапати все, побільше в дві руки набирати, поки вона не зможе відкрити долоню і сказати "на" цьому світу і віддавати те, що у нього є - любов, турботу про цей світ - нічого не відбудеться”, - каже художник, учасник арт-гурту "Стронцій 90" Тетяна Чеброва.
Один з учасників арт-проекту Олексій Бреус у далекому 86-му працював оператором АЕС і став одним з перших ліквідаторів наслідків аварії. Колишній атомник каже, що довго розбирався в інженерних і технологічних причинах того, що сталося на 4-му енергоблоці і дійшов висновку, що вони лежать не в технічній, а в моральній площині.
“Ті вади, які були в проекті реактора, які з технічної точки зору стали причиною вибуху, ті недоліки в поведінці, в діях операторів, ті прорахунки у політичних рішеннях, коли мова йшла про вибір типу реактора, про місце його розміщення - все це результат недостатньої моральності, можливо духовності не окремо взятих людей, а в цілому радянського суспільства”, - сказав художник, колишній оператор ЧАЕС Олексій Бреус.
Понад 30 країн світу протягом року надіслали митцям близько 20-ти тисяч власноруч намальованих квіток. Наймолодшому учаснику проекту зараз 2 роки, найстаршому - 94.
“Ми малювали різні квіточки, вазочки. ЧАЕС малювали - це настільки нас зворушило, що ми теж хотіли взяти участь”, - кажуть учасниці акції (Україна, Київ).
Ініціатори акції сподіваються, що вона стане безстроковою. Художники розраховують, що до 30-ї річниці Чорнобильської трагедії вдасться зібрати стільки квітів, аби створити інсталяцію в натуральний розмір "укриття".