У столиці відбувся перший Київський міжнародний марафон
Його особливість - спортсмени з України та 12 інших країн світу не лише долають дистанції, а й мають можливість ознайомитися зі столичним краєвидом.
“Взагалі супер - завжди приємно бігати центральною вулицею України і Києва, коли перекритий рух, взагалі, що такі змагання проводяться в нас в Україні. За кордоном це практикується дуже часто, в нас, на жаль, не так часто, але надіємося, що в нас буде якась перспектива розвитку - це ж цікаво, це ж спорт, здоров'я”, - каже переможець забігу на 10 км. серед чоловіків Вадим Слободанюк.
Спортсмени долали відстані у 1600 метрів, 10 кілометрів і марафонську дистанцію у 42 кілометри 195 метрів.
“Моя перша мета була - приїхати, підтримати пробіг емоційно, отримати від цього масу задоволення. Я не знаю як це передати словами вам, якщо ви не берете участь. Тобто, дуже шкода, що я біг - мало глядачів, розумієте, повинні виходити сім'ями, повинні бути батьки, приводити маленьку дитину, щоб вона побачила, що біжать дядько - вони отримують від цього задоволення, і з маленького віку привчати їх до активного життя”, - сказав переможець на дистанції 1600 метрів Олександр Романчук.
Втім, з самого ранку погода не всиляла оптимізму і організатори лише знизували плечима, мовляв, не очікували такої низької температури. Тренери ж навпаки тішаться прохолоді.
“Це ідеальна погода для марафону - 9-10 градусів вважається ідеальною погодою. Тобто, всі розмови про те, що холодно - ні, всі рекорди світу встановлюються саме в таку погоду”, - запевняє тренер Сергій Романчук.
Організатори переконані, власний марафон - це престиж міста. Втім, пагорби та асфальт завадили показати високі результати.
“Дистанція важка звичайно, кожна дистанція по-своєму важка, тут були невеликі гірки, але проходження було не дуже легким, а так, в основному, траса сподобалася. Результат не найкращий, але хороший, можна сказати”, - каже переможниця забігу на 10 км. серед жінок Тетяна Біловол.
Схожі марафони відбуваються у багатьох великих містах світу. Відтепер, і у Києва є свій марафон.
“Такі марафони проводяться фактично в кожній країні. Тобто, в Москві вже 30-й марафон проводиться, наприклад, празький марафони, тобто фактично кожна країна має свій марафон і, скажімо так, ми рішили створити це свято і проводити ці марафони в Києві”, - каже організатор першого Київського марафону Дмитро Черніцький.
Участь у першому Київському міжнародному марафоні взяли близько 500 спортсменів та любителів. І це немало, адже, наприклад, перший Берлінський марафон у 1974 році бігли лише 80 учасників. Проте зараз щороку на старт у столиці Німеччини рушає близько 40 тисяч учасників.