У тілах жертв теракту Boeing 777 знайшли уламки ракети, — СБУ

19 грудня 2014, 13:33
Читать новость на русском

У Службі безпеки України сподіваються на завершення розслідування трагедії малайзійського Boeing у Донецькій області наступного року за умови доступу слідчих до місця аварії.

"Ми сподіваємося, що наступного року ми вийдемо на завершення розслідування. Але багато чого буде залежати від того, яка ситуація складеться на сході нашої країни, а саме на тій території, де проживає і перебуває більшість свідків", - повідомив начальник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк на брифінгу в Києві.

При цьому він зазначив, що деякі свідки вже опитані, але слідство не оприлюднить ні прізвищ, ні місце їхнього проживання. "Вони допитувалися під псевдонімами, з урахуванням програми захисту свідків", - додав він.

Читайте також: Міжнародні фахівці звинувачують терористів у теракті Boeing, — Порошенко

Начальник ГСУ СБУ також поінформував, що в ході розслідування в тілах пасажирів "Боїнга" знайдено металеві осколки, які не є частинами літака.

Одна з основних версій, така, що літак був збитий з ракетного комплексу "Бук" ракетою класу "земля-повітря", з території, контрольованої незаконними збройними формуваннями. При цьому він зазначив, що не можна говорити про те, що ця версія буде підтверджена в кінці слідства на 100%.

Літак впав не в результаті внутрішніх дій. Тобто не було вибухів всередині літака, не було людського фактора - помилок пілотів і так далі. Був зовнішній рух, зовнішній тиск на оболонку літака, від чого він і зазнав аварії, впав на територію нашої країни,
- розповів Вовк.

За його словами, в рамках слідства вже було вивчено близько 5 млрд сторінок в Інтернеті.

"5 млрд сторінок, ви добре почули, я не помилився", - сказав Вовк.

Він також додав, що оприлюднив всю можливу інформацію з цього приводу, яка була погоджена з іншими членами групи з Бельгії, Австралії та Нідерландів.

Нагадаємо, уряд Нідерландів повідомляє про ідентифікацію 292 з 298 жертв зі збитого літака.

Країни, які беруть участь у розслідуванні обставин катастрофи малайзійського Boeing 777 на Донбасі, домовилися продовжити розслідування на дев'ять місяців, до серпня 2015 року.