У Великій Британії стартувала передвиборна кампанія

7 квітня 2010, 08:50

За мандати у Палаті общин позмагаються 3 провідні партії.

Дату парламентських виборів - 6 травня - після аудієнції з королевою назвав глава уряду Гордон Браун. Перегони обіцяють бути вкрай напруженими, а їх підсумок - непередбачуваним, адже явного лідера немає.


На думку експертів, консерватори мають усі шанси повернутися до влади - на фоні економічного спаду, серії корупційних скандалів і загального невдоволення політикою кабінету Гордона Брауна.


Щоправда, в останні місяці лейбористам, які ще рік тому значно відставали від торі, вдалося мінімізувати розрив до 4%. Прем’єр Гордон Браун попросив британців підтримати його, аби він зміг продовжити відновлювати економіку, і в наступні 5 років створити мільйони робочих місць.


Натомість консерватори на чолі з Девідом Камероном заявляють, що без зміни уряду неможливо буде зменшити гігантський дефіцит бюджету - 178 мільярдів фунтів стерлінгів. Якщо жодна з двох провідних партій не отримає більшості, до розподілу міністерських портфелів вперше за 40 років можуть приєднатися ліберал-демократи.


Ендрю Пірс (редактор-консультант Daily Mail): “Люди хочуть правди та чистоти, незалежно хто це запропонує - лейбористи, торі, чи ліберал-демократи. Технічно, Британія вийшла з рецесії, але це лише технічне визначення. Виборці хочуть дій від влади, які б зупинили безробіття. Турбує населення також величезний державний борг, і яким чином його скорочуватимуть. Партія, яка переконає виборця, що їй вдасться вирішити ці проблеми - і переможе на виборах”.


Еурека (безробітна): “Зараз я шукаю роботу. Це дійсно важко, я ще й сама виховую дитину. Тому, я не спантеличена - за кого ж мені голосувати? Мені невідомо, який реальний стан справ у країні”.


Вирізнятиметься цьогорічна кампанія ще й тим, що політичні лідери вперше мають намір взяти участь у телевізійних дебатах в прямому ефірі. Лідери партій Гордон Браун, Девід Камерон та Нік Клегг змагатимуться у красномовстві у 3 раунди, темами для дебатів стануть економічна ситуація, дефіцит бюджету, а також питання зовнішньої та внутрішньої політики.