У Верховній Раді створено ТСК з розслідування газових угод Тимошенко

17 березня 2011, 21:53
Читать новость на русском

Відтепер Юлії Тимошенко доведеться відбиватися не тільки від Генеральної прокуратури, а й від Верховної Ради.

У парламенті створено тимчасову слідчу комісію з розслідування газових угод, укладених між "Нафтогазом" та "Газпромом" за часів її прем'єрства. Депутати підозрюють екс-прем’єрку у державній зраді.

“При підписанні цього договору, благо для своєї держави зробив Путін, який змусив нашого тоді прем'єра Тимошенко підписати цей документ, і Україна в цьому програла. І ми хотіли б розібратися, як парламент, зі свого боку - що ж спонукало нашу сторону піти на такий принизливий для України договір”, - сказав голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Натомість в опозиції переконані - владі немає до чого причепитися, і нагадують долю попередніх справ стосовно Тимошенко.

“Влада провалилась і по справі швидких допомог для сільської місцевості, влада провалилась і по справі виплати пенсій з так званих грошей екологічного фонду, тепер треба владі нова страшилка, а оскільки у влади щодня є питання - як повернути 12 млрд. кубів газу пану Фірташу, то нічого дивного немає”, - переконаний народний депутат, “БЮТ-Батьківщина” Сергій Соболєв.

Голосували за створення ТСК як завжди - один за кількох. А от при голосуванні за встановлення сенсорної клавіші для індивідуального голосування, перевірений метод не спрацював.

Опозиціонерам не вистачило 4 голосів. Їх і не треба було б, переконує нардеп Арсеній Яценюк - якби на то воля голови Верховної Ради. Він міг запровадити сенсорну клавішу власноруч. Бо всі попередні системи "Рада" вводилися в дію за підписом спікера та керівника апарату парламенту.

“Депутати Верховної Ради України щоденно порушують Конституцію України, кожен закон, який приймає чинний парламент є неконституційним, а картки за голосування народних депутатів перетворилися у кредитні картки, коли один одному передає пачки для того, щоб проголосувати за закон”, - розповідає народний депутат, НУ-НС Арсеній Яценюк.

У більшості виправдовуються - їм ще треба час, аби адаптуватися до нового розкладу - голосувати доведеться самостійно, а отже і на роботу доведеться ходити мало не щодня. Заодно, кажуть, буде час підправити регламент Верховної Ради, де взагалі немає терміну "сенсорна кнопка".

“Все життя жили в одному, в одній системі “Рада”, а тепер треба переходити на інше життя, треба адаптувати свої графіки, персональні графіки до життя в залі, ну це так, відверто, а що стосується технічних речей, то, дійсно, такого поняття як сенсорна кнопка в регламенті немає”, - каже голова регламентного комітету Верховної Ради Володимир Макеєнко.

Сам Володимир Литвин пообіцяв "наполягати" на запровадженні сенсорної клавіші. Як не як - він зобов'язаний виконувати конституційний припис, що кожен депутат голосує персонально.

“Прийнято рішення про направлення проекту постанови на доопрацювання, разом з тим, я сьогодні внесу і зареєструю проект закону про внесення змін до регламенту Верховної Ради України”, - сказав голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Натомість, і меншість, і більшість відзначають, навіть розмов про сенсорну клавішу вистачило, аби відвідуваність Верховної Ради народними обранцями суттєво покращилася. Відтак, обіцяють повернутися до питання про її запровадження якнайшвидше - вже наступного пленарного тижня.