У ВИШах першокурсників "посвятили" у студенти
Вчора абітурієнти - сьогодні студенти. День першокурсника та посвяту у студенти відзначили у більшості вищих навчальних закладів.
Колишні школярі в урочистий день згадують тернистий шлях до омріяного ВИШу.
“Це мені далося нелегко. Мені треба було набрати високі бали, щоб сюди вступити, я зараз дуже щасливий, в дуже піднесеному настрої”, - ділиться враженнями першокурсник НУ КМА Сергій.
“Я вступила на контракт, не на бюджет, тому в принципі було не складно. Зараз дуже хвилююся, бо перший рік навчання, перший раз, але я дуже рада, я дуже хотіла вступити в цей вуз”, - каже першокурсниця НУ КМА Альона.
“Складнощів ніяких не було, дуже хотіла сюди вступити і ось - вступила. Сьогодні дуже святковий день, тому що день першокурсника, перший день в університеті”, - сказала першокурсниця НТУ КПІ Катерина.
Першокурсників цього року удвічі менше, ніж минулоріч. Тож Київська політехніка радіє - із звичного набору у 4 тисячі, у них усього на 500 менше. Та й технічні спеціальності, що Міністерство освіти назвало пріоритетом, були популярними.
“В першу чергу, користувалися попитом факультети, пов’язані з інформаційними технологіями, біотехнологіями, сучасною електронікою, нанотехнологіями”, - сказав проректор НТУ КПІ Юрій Акименко.
От тільки обіцянки профільного Міністерства не скорочувати необхідні державі напрямки не виконали. У політехнічному держзамовленнь на 17% менше. Та куди гірше у Києво-Могилянській академії. Тут коштом держави навчатимуться вдвічі менше першокурсників.
“Цього року ми приймаємо близько тисячі першокурсників - бакалаврів, магістрів, спеціалістів. Так, це значно менше, ніж зазвичай є першокурсників в Могилянці, це пов’язано із державним скороченням, оскільки воно відбулось без адекватного попередження”, - розповідає керівник ВЗГ НУ КМА Світлана Хутка.
За контрактом, чи на держзамовленні - батьки першокурсників про це вже не надто думають. Кажуть, головне, що освіта буде.
“Це словами не передати, я дуже щаслива, як всі ці батьки, що тут на площі стоять”, - радіє мама першокурсника Валентина.
“Я думаю, що, можливо, навіть половина з них не буде працювати за тими спеціальностями, де вони навчаються. Я, наприклад, навчалась на одному факультеті, працюю зовсім в іншій сфері. Я думаю, це для них просто початок, який потрібен в їхньому житті”, - сказала тітка першокурсника Валентина.
У свято першокурсника тепер вже студенти отримують свої заліковки та студентські квитки. 1 вересня для них читатимуть перші лекції.