У Волинському краєзнавчому музеї виставка - “Врятовано для України”

19 серпня 2011, 08:51
Читать новость на русском

Її експозиція - це спільна робота СБУ, митників і прикордонників, які перешкодили вивезенню з України понад 10 тисяч предметів старовини. Майже 300 експонатів виставляються вперше.

Старовинні ікони, монети, жіночі прикраси, зброя і посуд - ці речі намагалися незаконно вивезти з України лише цього року. Серед ікон переважають роботи російської школи ХІХ століття, 11 - із них у срібному окладі.

“Ікони дороговартісні, ікони, які виставляються на закордонних аукціонах Sotheby's і Christie's, а не просто можна побачити в антикварних магазинах”, - каже завідувачка Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва.

Срібла на виставці, як ніколи, багато. Переважно це посуд, є годинники, табакерки, прикраси. Причому користувалася ними не еліта, а населення середнього достатку.

Головна хранителька музею - Наталія Пушкар - через її руки пройшов кожен раритет, вона проводила експертизу усього вилученого. Каже, спочатку було дуже важко встановити цінність предмета - жоден з них не оцінювався за аукціонними мірками.

“Я в душі не колекціонер. У мене своєї колекції нема. Але для музею я хочу мати все. Оцінювалися предмети на основі різних цінників, якими володіє музей, аукціонників, ну в основному керувалися власним досвідом роботи”, - сказала головна хранителька Волинського краєзнавчого музею Наталія Пушкар.

Уперше в музеї виставили зброю. У порівнянні з іконами, її перевозять значно менше. Ту, що в експозиції, вилучили цієї весни. Серед неї рицарський мечі, шпаги і фальконета, яка пробиває дерево на 4 сантиметри.

“Були проведені експертизи, в тому числі й балістичні. Було встановлено, що предмети становлять історичну і культурну цінність, а деякі є вогнепальною діючою зброєю на даний час”, - доповів заступник начальника слідчого відділу Волинського управління СБУ Юрій Гурін.

Лише цього року колекція Волинського краєзнавчого музею поповнилася експонатами на загальну суму 200 тисяч гривень.