У Ялті відбувся Чорноморський економічний форум
Інвестиції без політики. Представити свої економічні інтереси у Крим з’їхався весь бізнес і політикум Чорноморського регіону, Азії та Європи.
Чорноморський економічний форум відбувся під патронатом Президента України Віктора Януковича. Правда, сам гарант так і не дістався Ялти. Тож влада автономії намагалася самотужки залучити закордонний бізнес на півострів.
"Весь інвестиційний пакет складає 13 мільярдів і робота ведеться по всіх напрямах", - каже голова Верховної Ради АРК Володимир Константінов.
13 мільярдів доларів - це гроші, які кримська влада у найближчі роки хоче зібрати з країн Чорноморського басейну і витратити на розвиток півострова. Більшість гостей кажуть, готові працювати в автономії. Щоправда - за певних умов.
"Так, можна створити будь-який інвестиційний привабливий режим, але його треба ще і виконувати. Треба брати зобов’язання для того, щоб не тільки обіцяти але і уміти виконувати свої обіцянки", - каже міністр промисловості та енергетики Азербайджану Натік Алієв.
"Уряд Криму може забезпечити і гарантувати вкладення грошей до Криму, зрозумілість цих вкладень і ефективність, скажімо так", - каже перший заступник голови Ради міністрів АРК Павло Бурлаков.
Для того, щоб кримчани могли з користю використати вкладені кошти, учасники форуму залюбки ділилися власним досвідом - як от "рецептом Грузинського економічного дива".
"Головний напрямок, яке взяла Грузія - це була абсолютна лібералізація економіки, дотримання демократичних принципів", - каже Міхеіл Джанелідзе з Міністерства економіки Грузії.
І хоча йшлося саме про Чорноморський регіон, на форум завітали і європейські гості - кажуть, мають свою зацікавленість у Криму.
"Ми вже давно і активно працюємо у Криму - у нас є проекти у соціальній інфраструктурі та з підтримки місцевого туризму. Тому Євросоюз зацікавлений у активному розвитку регіону", - каже голова представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.
Конкретних контрактів на форумі не підписували. Зате учасники та організатори визначилися з пріоритетними напрямками розвитку Криму. Крім уже традиційних туризму та альтернативної енергетики, у цей перелік увійшли інфраструктура, будівництво та агропромисловий комплекс, а також рекреаційні та оздоровчі можливості.