Угода про асоціацію з ЄС: плюси та мінуси
Україна в п'ятницю підпише Угоду про асоціацію із Європейським Союзом. Мова йде про економічну частину угоди, адже політичну підписали ще у березні цього року.
В п'ятницю Україна підпише економічну частину угоди про асоціацію з ЄС
Угода про асоціацію налічує більше тисячі сторінок. І кожна частина документу надважлива. Обов'язків далеко не менше, аніж прав. Економічна співпраця із ЄС нібито повинна допомогти малому та середньому бізнесу вийти на якісніший рівень.
Європейський ринок компенсує втрати на російському, — Мінекономіки
Профільний міністр Павло Шеремета не виключає можливості торгівельної війни з Росією. Проте впевнений, що при найгіршому сценарії європейський ринок компенсує втрату російського.
Переоцінювати Угоду про асоціацію не варто, — експерти
Експерти ж не надто поділяють оптимізму чиновника. Мовляв, підписання угоди важливий крок, однак, переоцінювати його не варто.
Разом з тим однією з головних функцій угоди буде система контролю. Це мало б прискорити викорінення корупції або ж принаймні призвести до її мінімізації.
Продукти та автомобілі з ЄС подешевшають
Збитків після підписання за словами експертів може зазнати українське машинобудування. Фахівці кажуть, що у цій галузі перейти на європейські стандарти практично неможливо. А от продукти та автомобілі із старого континенту мають подешевшати.
Також ЄС вимагає від Верховної Ради ратифікувати угоду впродовж 2 місяців.