Україна не буде відходити від мінських домовленостей, – Резніков

19 лютого 2021, 01:35
Читать новость на русском

Мінські домовленості потребують модернізації. Але Україна не планує відмовлятися від цього формату розв'язання конфлікту на Донбасі.

Про це заявив віцепрем'єр та міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ефірі "Право на владу" 18 лютого.

Читайте також Резніков відповів, коли законопроєкт про перехідний період в ОРДЛО надійде до Ради

Що сказав Резніков про мінські домовленості

Олексій Резніков зауважив, що мінські домовленості не є ідеальними, ба більше – є юридично хиткими. Вони безумовно потребують перегляду та модернізації.

  • Зокрема, міністр із питань реінтеграції окупованих територій переконаний, що, власне, реінтеграція має бути безпечною, а не створювати ризики розколу країни.

Та попри все "відходити від мінського формату влада не буде і не планує", – заявив віцепрем'єр. Адже "це зобов'язання політико-дипломатичне, яке було взяте у 2014 році й подовжене у 2015".

Україна це розуміє, а от Росія, вочевидь, ні.

У комплексі заходів мінських угод було чітко визначено, що лінія розмежування має бути в певних координатах, визначених постановою Верховної Ради,
– наголосив Резніков.

Але так не є. Зокрема, "Дебальцеве має бути на підконтрольній уряду України території".

  • Це місто навів до прикладу міністр тому, що 18 лютого 2015 року – рівно 6 років тому – українські війська остаточно залишили позиції на Дебальцевському плацдармі.
У будь-якому випадку, як підсумував Олексій Резніков, Україна має намір і надалі відстоювати свої позиції на переговорах.

Чому знову актуальна тема мінських домовленостей

Річ у тім, що на лінії зіткнення на Донбасі з початку 2021 року відбулося певне загострення ситуації. І жоден формат перемовин наразі не спромігся призвести до розв'язання конфлікту.

Нагадаємо, перемовини по Донбасу тривають у двох форматах – мінському й нормандському:

  • Перший передбачає участь сторін конфлікту та посередництво ОБСЄ (Організації з безпеки й співробітництва у Європі).
  • У другому за посередників виступають Франція та Німеччина.

Посередником себе називає й Росія, хоча насправді вона є агресором. Позиція Росії, власне, й спричинила відсутність вагомого прогресу в обох форматах переговорів із 2014 року.

Інша думка Більше живий, ніж мертвий, – Кулеба про мінський процес