Україна не буде відходити від мінських домовленостей, – Резніков
Джерело:
"Право на владу" на 1+1Мінські домовленості потребують модернізації. Але Україна не планує відмовлятися від цього формату розв'язання конфлікту на Донбасі.
Про це заявив віцепрем'єр та міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ефірі "Право на владу" 18 лютого.
Читайте також Резніков відповів, коли законопроєкт про перехідний період в ОРДЛО надійде до Ради
Що сказав Резніков про мінські домовленості
Олексій Резніков зауважив, що мінські домовленості не є ідеальними, ба більше – є юридично хиткими. Вони безумовно потребують перегляду та модернізації.
- Зокрема, міністр із питань реінтеграції окупованих територій переконаний, що, власне, реінтеграція має бути безпечною, а не створювати ризики розколу країни.
Та попри все "відходити від мінського формату влада не буде і не планує", – заявив віцепрем'єр. Адже "це зобов'язання політико-дипломатичне, яке було взяте у 2014 році й подовжене у 2015".
Україна це розуміє, а от Росія, вочевидь, ні.
У комплексі заходів мінських угод було чітко визначено, що лінія розмежування має бути в певних координатах, визначених постановою Верховної Ради,
– наголосив Резніков.
Але так не є. Зокрема, "Дебальцеве має бути на підконтрольній уряду України території".
- Це місто навів до прикладу міністр тому, що 18 лютого 2015 року – рівно 6 років тому – українські війська остаточно залишили позиції на Дебальцевському плацдармі.
Чому знову актуальна тема мінських домовленостей
Річ у тім, що на лінії зіткнення на Донбасі з початку 2021 року відбулося певне загострення ситуації. І жоден формат перемовин наразі не спромігся призвести до розв'язання конфлікту.
Нагадаємо, перемовини по Донбасу тривають у двох форматах – мінському й нормандському:
- Перший передбачає участь сторін конфлікту та посередництво ОБСЄ (Організації з безпеки й співробітництва у Європі).
- У другому за посередників виступають Франція та Німеччина.
Посередником себе називає й Росія, хоча насправді вона є агресором. Позиція Росії, власне, й спричинила відсутність вагомого прогресу в обох форматах переговорів із 2014 року.
Інша думка Більше живий, ніж мертвий, – Кулеба про мінський процес