Україна і Туреччина цього тижня можуть підписати угоду про ЗВТ, – експерт
Джерело:
фейсбук Ігора ЛуценкаПід час візиту до України президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана може бути укладена угода про зону вільної торгівлі (ЗВТ). Таку перспективу називає "ймовірною" депутат VIII скликання Ігор Луценко, йдеться у його дописі у Facebook.
Він зазначає, що ЗВТ з Туреччиною матиме довгостроковий ефект в усіх сферах. Луценко, зокрема, посилається на дані Інституту економічних досліджень, який побудував модель оцінки ефекту від ЗВТ з Туреччиною.
Відповідно до цих розрахунків, домогосподарства України в результаті змін, що настануть з підписанням такої угоди (а це – зниження цін, збільшення доходів внаслідок підвищення прибутковості експорту тощо) можуть отримати зростання своїх доходів на 2,72%.
На полі, котре утворено близько 7 мільярдами товарообігу між Україною та Туреччиною, можна досягти великого позитивного економічного ефекту для українців, шляхом зниження тарифів та інших бар'єрів,
– переконаний експерт.
Конкретні зрушення полягатимуть у тому, що ЗВТ з Туреччиною додасть 2,2% до ВВП України та 2,6% до доходів домогосподарств щорічно. До плюсів угоди належатиме спрощення заснування філій українських компаній у Туреччині, а також скасування дозволів на ввіз у Туреччину порожнього вантажного транспорту.
"В умовах війни, яку проти України розв'язала Росія, вкрай важливим є і те, що "під Києвом будуть виробляти "байрактари", – зауважує Луценко.
Якщо хтось не знає, то знаменитий безпілотник, котрий працював проти гібридних військ РФ у багатьох регіонах світу – це спільний продукт України та Туреччини, там ставлять наші двигуни,
– додає він.
Нагадаємо, що 3 лютого президент Туреччини Ердоган розпочне свій візит до Києва. Під час візиту заплановане засідання Стратегічної ради високого рівня, під час якого розглядатиметься питання зони вільної торгівлі між двома державами.
Раніше перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка Юлія Свириденко повідомила про те, що Україна та Канада готуються до розширення Угоди про вільну торгівлю між двома країнами (CUFTA). Невдовзі, зауважила вона, виповниться 30 років з моменту встановлення дипломатичних відносин між нашими державами, а це – гарний привід вийти на нові обрії співпраці.