“Україна для людей” - не політичне гасло, а тема першого уроку в школах

1 вересня 2010, 08:40

На сході вчителі розповідатимуть учням під час першого заняття чому - “Україна для людей”. В тому, що це політичне гасло колись кандидата, а тепер Президента України Віктора Януковича, міністр освіти і науки Дмитро Табачник, нічого поганого не вбачає.

Мовляв, Міністерство виступає за максимально вільний момент творчості окремого шкільного колективу і тему першого уроку повинен вибирати кожен вчитель виходячи з власного бачення й совісті.

“В гаслі "Україна для людей" без персоніфікації, я нічого політизованого або того, щоб заважало дітям, не бачу. “Україна - для людей!”. Я думаю, що кожен вчитель має право обирати тему свого першого уроку - знайомство, так як він, це і є елемент вільної творчої праці його”, - каже міністр освіти і науки України Дмитро Табачник.

Натомість, самі батьки більше переймаються питанням в чому і з чим відправити дитину на перший урок і до школи взагалі. Адже, за даними соціологічних досліджень, кожен другий українець вважає своєю найбільшою проблемою - грошові збори на ремонти шкіл і подарунки вчителям.

І це тоді, коли сама підготовка малечі до 1 вересня влітає в копієчку. Відтак, безкоштовна освіта у вітчизняній середній школі для батьків давно перетворилася на платну послугу. У Ярослави Сидоренко дочка йде в шостий клас. Каже, через те, що дитина за літо виросла, шкільну форму довелося купувати нову.

“Зібрати дитину до школи в цьому році нам приблизно обійшлося в 1,5-2 тисяч гривень, тому сюди входить комплект, так як дитина з літо виросла, то прийшлося придбати піджак, спідницю, блузку. Піджак коштує 400 гривень - виявилося не дуже дешево, та, скажімо чесно, та якість, він не вартий на ту якість - 400 гривень”, - вважає мама школярки Ярослава Сидоренко.

Фахівці пояснюють - просто піджаки з такого матеріалу цього року виросли в ціні щонайменше на 10%. Втім, несуттєве підвищення покупців не відлякало. Як завжди, в останній день літа шкільні базари переповнені.

“Цього року ціна на шкільну форму практично не змінилася, в порівнянні з минулим роком, буквально на 10-15% на деякі позиції. Першокласника можна зібрати, починаючи від 500 гривень і закінчуючи 2000, тобто у кого які можливості, тобто на кожен гаманець є пропозиції”, - зазначила товарознавець універмагу "Дитячий світ" Інна Багінська.

“Цінова політика трошки збільшилася, у порівнянні з минулим роком, але, будемо говорити, відсотків на 10 - не більше. Зошити трошки піднялися в ціні, всі інші товари трохи вищі в ціні, в основному, минулорічні ціни”, - каже завідувач відділом канцтоварів Вікторія Черемісіна.

Невід'ємний атрибут свята першого дзвоника - квіти - найбільший об’єкт для спекуляцій. На столичних розкладках за троянду, довжиною в метр, беруть щонайменше 75 гривень. Продавці пояснюють, до свята ціни теж піднімають, але головна проблема - митні витрати імпортерів квітів, які зросли щонайменше вп’ятеро. Відтак, як варіант, залишаються інтернет-магазини і бабусі біля виходів з метро. У свою чергу, квіткарки обіцяють, ціни на їх товар ростимуть і після завершення свята першого дзвоника.