Україна і РФ мають якнайшвидше поділити майно СРСР
Частка України в боргах та активах Радянського Союзу становила трохи більше 16%.
94-го наша держава підписала угоду про так званий нульовий варіант, відмовившись від майна на користь Росії в обмін на списання боргів.
Щоправда, Верховна рада так і не ратифікувала документ, оскільки чимало експертів та посадовців переконані, що активи Союзу значно перевищували його борги. Тож зараз, офіційний Київ намагається отримати від Росії вичерпну інформацію про майно СРСР.
Валерій Чалий (заступник директора центру імені Разумкова): “Переговорна позиція України повинна бути стабільною, послідовною. І впевнений, що ми прийдемо до врегулювання цього питання через ратифікацію парламенту. Хоча, головне, щоб ця ратифікація не була як черговий подарунок російській федерації в знак нашої дружби і взаємоповаги”.
Нагадаємо, 18 травня керівник справами Президента Російської Федерації Володимир Кожин висловив сподівання, що Україна погодиться на передачу Росії всієї власності колишнього СРСР за кордоном.
Однак український Президент Віктор Янукович заявив, що Київ на це не піде і не визнає претензій Москви на всі закордонні активи СРСР. Експерти додають, російська сторона могла б проявити більшу лояльність у цьому питанні з огляду на ті поступки, які зробила Україна останнім часом.